Nevolte Donalda Trumpa, doporučil Američanům šéf Evropského parlamentu

12. 3. 2016 15:42

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz radí Američanům. Vzkázal jim, že republikán Donald Trump pro ně není vhodný prezident. Rozhovoru pro francouzskou televizi i-Tele si všiml server Echo24.cz.

Nevolte Donalda Trumpa, doporučil Američanům šéf Evropského parlamentu
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu

Podle Schulze není na Trumpa jako prezidenta připravena Evropa ani Spojené státy. „Trump patří k lidem, jaké máme také my tady v Evropě. K lidem, kteří najdou na všechno obětního beránka, ale nikdy nenabídnou konkrétní řešení. Upřímně dávám přednost jinému kandidátovi,“ uvedl Schulz agentuře Reuters. Jiným kandidátem měl na mysli demokratku Hillary Clintonovou.

Schulz se podle serveru Echo24.cz rád vyjadřuje ke všem možným otázkám. Za své loňské výroky k vývoji v Polsku od něj dokonce premiérka Beata Szydlová požadovala omluvu. Nástup konzervativní vlády totiž přirovnal ke státnímu převratu. 

Původní text ZDE

Trump je považován za kontroverzního amerického kandidáta na prezidenta. Kritiku si vysloužil například za výroky k řešení migrace z Mexika a za návrh dočasného zákazu vstupu muslimů na území USA. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami

7:05 VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami

To nikdo nečekal. Marine Le Penová „vpadla“ do rodného města Emmanuela Macrona, Amiensu, aby podpoři…