Nizozemsko zpřísňuje hraniční kontroly. Nechce je však napořád

9. 2. 2016 15:31

Nizozemsko se rozhodlo posílit kontroly a monitoring dopravy na hranicích. Uvedl to ministr bezpečnosti a spravedlnosti Klaas Dijkhoff. Do země totiž za minulý rok přišlo 200 000 lidí a proudí stále další, někteří z nich za pomoci převaděčů. Také se do Nizozemska dostává velký počet lidí, kteří nemají nárok na azyl, a to by měla nová opatření změnit. Informuje Yahoo News.

Nizozemsko zpřísňuje hraniční kontroly. Nechce je však napořád
Foto: Lucie Sýkorová
Popisek: Čekání na vlak

Nizozemský ministr bezpečnosti a spravedlnosti Klaas Dijkhoff v pondělí prohlásil, že země pracuje na zavedení přísnějších kontrol na hranicích včetně obecného zpomalení dopravy do země. Jedná se o zpřísnění již probíhajících kontrol, které má na svědomí v září sestavená pohraniční stráž, jež hlídá cesty a železnice vedoucí do země.

„Tato opatření pomohla, přesto jsme však registrovali rostoucí počty zatčených pašeráků a stále více lidí přichází z bezpečných zemí, kteří nemají nárok na poskytnutí azylu,“ řekl Dijkhoff.

Do Nizozemska totiž přišlo minulý rok 200 000 lidí, což se nesetkalo s kladným přijetím tamní veřejnosti, přestože země dříve platila za otevřenou pro všechny. V šedesátých letech dokonce „otevřela svoje hranice migrujícím pracovníkům z Turecka a Maroka“.

Jedním z opatření má být celkové zpomalení dopravy přes hranice, což by umožnilo pohraniční policii lépe nacházet podezřelá vozidla. Loni v Nizozemsku zatkli 330 podezřelých z pašování lidí, přičemž 200 z nich bylo zatčeno přímo na hranicích.

Výsledkem těchto nových opatření má být následující: Pokud se na hranice Nizozemska dostane člověk ze země, jež je podle směrnic EU považována za bezpečnou, bude mu zamítnut vstup. Migranti z bezpečných zemí totiž nemají podle pravidel EU nárok na azyl.

Podle Dijkhoffa však není cílem těchto opatření zavést stálé hraniční kontroly. „Chceme dosáhnout dohody s Řeckem a Tureckem, aby uzavřely svoje hranice; než k tomu však dojde, musíme sami podniknout určitá opatření,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…