Noční proud Jana Rejžka: Mezi jednou a čtvrtou hodinou zúčtoval se „slavíkem“ Ortelem

30. 11. 2015 8:28

Filmový a hudební kritik Jan Rejžek je pobouřen, že skupina Ortel získala hned dvoje ocenění v anketě Český slavík. Jedno za druhé místo mezi hudebními skupinami, další si odnesl frontman Tomáš Ortel za třetí místo mezi zpěváky. „Michale Davide, vrať se s Poupaty!“ vyzývá evidentně znechucený Rejžek známého českého zpěváka.

Noční proud Jana Rejžka: Mezi jednou a čtvrtou hodinou zúčtoval se „slavíkem“ Ortelem
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek

Anketa

Umíte střílet ze střelné zbraně?

74%
hlasovalo: 11789 lidí

Rejžek se k anketě Český slavík, jež vygradovala v sobotu slavnostním galavečerem, který v přímém přenosu vysílala televize Nova, vyjádřil ještě tentýž den. „Každý národ má takového slavíka, jakéhosi zaslouží,“ konstatoval na svém facebookovém profilu krátce před půlnocí.

V neděli po druhé hodině ranní dal hudební kritik naplno průchod svému znechucení z letošních slavíků. „Zírám, že to ještě nikdo z kolegů hudebních publicistů nenapsal naplno, hlavně po dnešním tzv. úspěchu při slavíku. Ortel je krystalicky primitivní fašounský grafoman (Lando, vrať se!), který by příští rok měl zpívat hymnu s Konvičkou a Zemanem na Albertově. Nejvyšší hnus. Vedle toho je Bílá a Vondráčková s Alexandrovci málem disidentka,“ míní Rejžek.

Pověst noční sovy potvrdil kritik zkraje nového týdne, když se opět nad ránem znovu vyjádřil o frontmanovi hudební skupiny Ortel. „Tak naposledy o tom ubožákovi, kterému se tleskalo v přímém televizním přenosu. Na toho jsme fakt čekali. Pokud se tento veletrapný krylovský plagiátor, slavičí favorit a negramotný fašoun Ortel odvolává k vlasti mé, jeho údajné matce a k podobným blábolům a dávným zaprášeným landovským náckovským rekvizitám, věřím, že se ho matka zřekne. Možná si nácíček příště dá duet s Lucinkou a Helenkou s Alexandrovci. Neskonalý hnus. Michale Davide, vrať se s Poupaty!“ vyzýval známého českého zpěváka, kterého mnozí považují za exponenta komunistického režimu. Mimo jiné kvůli písni Poupata, jež se stala symbolem Spartakiády v roce 1985.

A protože mu Tomáš Ortel evidentně nedá spát, o hodinu později se Rejžek s uživateli Facebooku podělil o výsledky své investigativní práce. „Kde jsou ti všichni investigativci z Lidovek a MFD, Reflexu a Týdne? Ten vepř tzv. Ortel se doopravdy jmenuje Hnídek, je to syn provařeného estébáka. Jsme doma,“ konstatoval hudební a filmový kritik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…