Nová hvězda ODS, starostka z drsného severu: Musíme změnit ten socialismus. Když vidím, jak v sociálně vyloučené lokalitě zneužívají dávky...

17. 1. 2016 21:37

Nová místopředsedkyně ODS a starostka Obrnic v severních Čechách Drahomíra Miklošová by podle svých slov ráda předělala český sociální systém, který je prý spíše socialistický. „V naší sociálně vyloučené lokalitě vidím, jak jsou dávky zneužívány a demotivačně vypláceny,“ prozradila Miklošová v rozhovoru pro deník Právo.

Nová hvězda ODS, starostka z drsného severu: Musíme změnit ten socialismus. Když vidím, jak v sociálně vyloučené lokalitě zneužívají dávky...
Foto: ods.cz
Popisek: Drahomíra Miklošová

„Proč by se šlo do práce, když vím, že stačí jednou za měsíc přijít a ty peníze dostanu,“ uvedla starostka Obrnic s tím, že by dávky v mnoha případech zpodmínkovala. „Vždycky musí být něco za něco. Není možné, aby se inkasovaly peníze na děti a ty děti potom nechodily do školy, protože nemají na obědy,“ prozradila svůj záměr dále žena věnující se dlouhodobě sociálním tématům, a která za úspěšnou integraci Romů dokonce obdržela cenu Rady Evropy.

„Měli bychom mít svou sociální politiku založenou na pravicových principech. Musí tam být ta zodpovědnost – každý sám za sebe a pomoct, když už opravdu člověk nemůže,“ vysvětlila dále dvaašedesátiletá Miklošová v rozhovoru, co podle ní lidem chybí na ODS.

„I v programu ODS je pamatováno na děti a seniory, ale my to neumíme prodat,“ uvedla Miklošová následně s tím, že se nesmí zapomínat na to, že jsou také voliči, kteří mají problém například s tím, že soused, který nechodí do práce, má více peněz než on, který do práce chodí. „To přece není normální,“ řekla pro Právo.

1200 Kč pro seniory? Kdyby to dostala maminka starající se o postižené dítě, bylo by to lepší

Podle ní její strana nemůže hrát populistickou politiku v sociální oblasti a pokračovat v údajném rozdávání současné vlády. „Ano, jsme pro podporu v nezaměstnanosti, pro podporu tělesně postižených, matek s dětmi, pro seniory. Ale musí být jasně nastavená pravidla, za jakých podmínek peníze dostanou,“ řekla dále starostka Obrnic v  rozhovoru Právu a dodala, že prý je zděšená z toho, že se nyní seniorům plošně vyplácí příspěvek 1200 korun. „Já těch 1200 korun nechci. Byla bych radši, kdyby je dostala maminka, protože se třeba celý den stará o tělesně postižené dítě,“ pokračovala.

„Toho se děsím. Vidím, že jsou velké problémy s integrací našich lidí. Když bylo v Obrnicích 30 až 40 procent Romů, tak se nám podařilo dostat je určitým systémem do lepšího soužití v obci. Dnes podíl dosahuje téměř 50 procent a začíná to být kapacitně náročné a pomalu to nezvládáme,“ dotkla se Miklošová i uprchlické stránky s tím, že ve velké mase se integrace dělá špatně. „Hovořím o té kultuře, která je diametrálně odlišná. Nevěřím, že by dokázali změnit svoji kulturu, že by se přizpůsobili našim pravidlům,“ upozornila Miklošová na to, že nemá problém s uprchlíky z Ukrajiny.

Rozhovor si můžete přečíst ZDE

„Máme co dělat s lidmi, kteří jsou v Česku. Když nebudeme mít vyřešené své vlastní, tak jak potom můžeme přijímat další a další? To se zvládnout nedá,“ zakončila rozhovor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…