Nová kniha připomene Olgu Havlovou

22. 1. 2016 10:44

Olga Havlová se podle nejnovějšího titulu nezapomenutelně vryla do našich srdcí. Nejen jako manželka Václava Havla, ale především jako silná a statečná žena, která se nebála vzdorovat osudu a pomáhat druhým.

Nová kniha připomene Olgu Havlovou
Foto: wikipedia
Popisek: Olga Havlová, bývalá první dáma.

Dvě neslučitelné povahy srostly v jeden celek – hubatá holka ze Žižkova okouzlila mladíka z bohaté buržoazní rodiny pražských intelektuálů. Bok po boku prožili život plný dramatických zvratů, byli spolu v dobrém i zlém, v bohatství i chudobě, ve zdraví i nemoci. Od smrti této výjimečné ženy uplynulo v lednu 2016 už 20 let.

Tak na Olgu Havlovou pohlíží nejnovější titul Mileny Bohatové, který je doprovozen řadou fotografií a osobních svědectví. „Její život s Václavem Havlem najednou začal vypadat jinak. Z domu na Rašínově nábřeží se přestěhovali do vily v Dělostřelecké ulici ve Střešovicích. Na každém kroku je doprovázela ochranka, přestali mít čas na všechno, co je dřív bavilo. Jejich vztah začal mít sice navenek jinou podobu, ale ve své podstatě zůstal úplně stejný. Oba si jím byli naprosto jistí," stojí například v kapitole Z Hrádečku na Hrad.

Knihu vydává nakladatelství XYZ. Dodejme, že Olga Havlová zemřela 27. ledna 1996.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 12 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

7:26 Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

Adam Komers odvedl za pětadvacet let v ČT kus práce, byl redaktorem, šéfoval regionální sekci a do p…