Nové vedení straně prospěje, myslí si Peake

19. 5. 2011 8:10

Podle šéfky poslaneckého klubu Věcí veřejných Karolíny Peake nové vedení straně jedině prospěje. Bude jasné, čitelné a stabilní. Ať už bude šéfem kdokoli.

Nové vedení straně prospěje, myslí si Peake

"Po volbě bude situace určitě lepší," řekla Peake v České televizi. "Bude stabilní viditelné vedení a to pak bude moci řešit koaliční smlouvu." Na středečním jednání K9 se totiž koaliční strany dohodly, že nebudou zpracovávat dodatek ke smlouvě, dokud nebudou mít Věci veřejné nové vedení.

"K9 včera proběhla výborně, po dlouhé době se tam dělala politická práce, mám z toho dobrý pocit," popsala středeční jednání. "Byla bych velmi nerada, kdyby se situace zase vyhrocovala přes mediální kauzy."

Volba bude férová

Internetová volba podle ní bude férová. Pochybnosti o regulérnosti online hlasování se vynořily zejména po nahrávce z březnového jednání strany, kde měla Kateřina Klasnová navrhovat, že volbu předsedy by měly VV nechat proběhnout regulérně, tedy vyvolala debaty, zda to dosud regulérně neprobíhalo. Véčkařů se totiž strana ptala např. zda vstoupit do koalice, jak formovat reformy atd.

"Volba bude férová proto, že soutěží několik silných kandidátů. Ta nahrávka s tím není v rozporu. Bylo to myšleno tak, že půjde do souboje několik silných kandidátů, že to nebude jen plebiscit s předem jasným vítězem," vysvětlila Peake. 

Na šéfa strany kandiduje sama Peake, svou funkci obhajuje i stávající předseda Radek John a olomoucká poslankyně Dagmar Navrátilová.

Čtěte:

Véčkaři zvolí předsedu strany. Už dnes

Bárta nechce být předsedou VV. Volte Johna, řekl

K9 řešila zdravotnictví. Personální změny jindy. Přišel i Tluchoř

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

7:31 Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnu…