Noviny: Málo jídla, malé kapesné, v táboře to smrdělo. Raději odjel zpět do Iráku, peníze mu poslala babička

15. 2. 2016 7:51

Sny o životě v Německu jsou pryč, někteří migranti jsou natolik zklamaní, že se vracejí zpět domů. Píše to dnešní MF Dnes.

Noviny: Málo jídla, malé kapesné, v táboře to smrdělo. Raději odjel zpět do Iráku, peníze mu poslala babička
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Na vině rozpadajících se snů o životě v Německu je například letošní zima či dlouhé čekání při azylovém řízení u přetížených úřadů. Jak uvedl pro MF Dnes Ali z Bagdádu, jel do Německa za lepším životem, místo toho ale vše ztratil. „Byl to totální chaos, pokoje strašně smrděly,“ vzpomíná Ali na své začátky v Mnichově, kde se nechal zaregistrovat jako žadatel o azyl. „Byli jsme v hlídaném táboře jako nějací vězni, ani šíšu jsme si nemohli dát, jak byla drahá. K jídlu toho bylo málo a kapesné mi nestačilo. Dostal jsem 180 eur, jen krabička cigaret stála šest,“ popsal.

Nyní už je Ali zpátky v Bagdádu, peníze na cestu zpět mu poslala babička. Nic z toho, za čím se do Německa vydal, nedostal. Čekal práci, dobrý plat a byt. 

„Proč nás sem ti Němci zvali, když se o nás neumějí postarat?“ ptá se další z uprchlíků, 21letý Mohamed ze Sýrie. Do Německa chtěl za lepším. 

Podle Johanna Ehrnspergera ze Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky v Norimberku nejsou dobrovolné návraty do země původu ničím ojedinělé. Zároveň však nejsou tak velké, aby se situace v Německu uklidnila. Určitě zůstat chce totiž v zemi 85 procent migrantů. Obdobná situace je také ve Finsku, odkud uprchlíci odcházejí kvůli mrazivému počasí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 88 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Rázná výzva Cyrila Svobody k uprchlické krizi: Chci vojenskou operaci!

8:13 Rázná výzva Cyrila Svobody k uprchlické krizi: Chci vojenskou operaci!

Exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) se obsáhle vyjádřil pro bulvární deník Blesk. I na adres…