Noviny píší, komu prý Zeman pomůže na Hrad, pokud sám vzdá další kandidaturu. A přidávají ještě jedno nové jméno

2. 2. 2015 7:11

Pokud prý Miloš Zeman nebude za tři roky obhajovat prezidentský post, nejspíše podpoří kandidaturu prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Píší o tom pondělní Lidové noviny, které jedním dechem dodávají, že důležitou roli bude hrát i to, koho nakonec postaví do boje o Hrad „pražská kavárna“. V úvahu prý připadá hned několik osobností veřejného života.

Noviny píší, komu prý Zeman pomůže na Hrad, pokud sám vzdá další kandidaturu. A přidávají ještě jedno nové jméno
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Vladimír Dlouhý se o nejvyšší post v zemi ucházel již před dvěma lety, ale pohořel již při sběru potřebných padesáti tisíc podpisů, které by ho opravňovaly zúčastnit se historicky první přímé volby české hlavy státu. Se Zemanem v zádech by to ale za tři roky dle Lidových novin neměl být problém.

Miloš Zeman se dle mluvčího Jiřího Ovčáčka bude rozhodovat o své případné další kandidatuře zhruba rok před skončením mandátu. Zdroj ze Zemanova okolí prý ale Lidovým novinám prozradil, že prezident v současné době již přemýšlí, zda mandát obhajovat či ne. A v úvahu údajně připadá i podpora prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého, kterého prý se Zemanem pojí mimo jiné vstřícný postoj k Rusku. Dlouhý se ale prozatím k možné kandidatuře na post jednoho z nejvyšších ústavních činitelů v zemi nechce vyjadřovat. „K této otázce se už vůbec nechci vyjadřovat. Pochopte mě, jsem velmi zaneprázdněn,“ uvedl prý.

Důležitou roli by dle Lidových novin mělo v boji o Hrad sehrát i to, koho postaví „pražská kavárna“. Do úvahy prý přicházejí osobnosti veřejného života jako Šimon Pánek, Tomáš Halík či Jiří Pospíšil, přičemž jméno současného europoslance TOP 09 zatím v úvahách o příštím ,,havlistickém" kandidátovi silně nerezonovalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami

7:05 VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami

To nikdo nečekal. Marine Le Penová „vpadla“ do rodného města Emmanuela Macrona, Amiensu, aby podpoři…