Noviny píší, komu prý Zeman pomůže na Hrad, pokud sám vzdá další kandidaturu. A přidávají ještě jedno nové jméno

2. 2. 2015 7:11

Pokud prý Miloš Zeman nebude za tři roky obhajovat prezidentský post, nejspíše podpoří kandidaturu prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Píší o tom pondělní Lidové noviny, které jedním dechem dodávají, že důležitou roli bude hrát i to, koho nakonec postaví do boje o Hrad „pražská kavárna“. V úvahu prý připadá hned několik osobností veřejného života.

Noviny píší, komu prý Zeman pomůže na Hrad, pokud sám vzdá další kandidaturu. A přidávají ještě jedno nové jméno
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Vladimír Dlouhý se o nejvyšší post v zemi ucházel již před dvěma lety, ale pohořel již při sběru potřebných padesáti tisíc podpisů, které by ho opravňovaly zúčastnit se historicky první přímé volby české hlavy státu. Se Zemanem v zádech by to ale za tři roky dle Lidových novin neměl být problém.

Miloš Zeman se dle mluvčího Jiřího Ovčáčka bude rozhodovat o své případné další kandidatuře zhruba rok před skončením mandátu. Zdroj ze Zemanova okolí prý ale Lidovým novinám prozradil, že prezident v současné době již přemýšlí, zda mandát obhajovat či ne. A v úvahu údajně připadá i podpora prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého, kterého prý se Zemanem pojí mimo jiné vstřícný postoj k Rusku. Dlouhý se ale prozatím k možné kandidatuře na post jednoho z nejvyšších ústavních činitelů v zemi nechce vyjadřovat. „K této otázce se už vůbec nechci vyjadřovat. Pochopte mě, jsem velmi zaneprázdněn,“ uvedl prý.

Důležitou roli by dle Lidových novin mělo v boji o Hrad sehrát i to, koho postaví „pražská kavárna“. Do úvahy prý přicházejí osobnosti veřejného života jako Šimon Pánek, Tomáš Halík či Jiří Pospíšil, přičemž jméno současného europoslance TOP 09 zatím v úvahách o příštím ,,havlistickém" kandidátovi silně nerezonovalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin

20:09 Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin

Včera proběhlo v německém Lipsku poslední soudní stání v případu iráckého žadatele o azyl, který byl…