O státním rozpočtu lze jednat až po hlasování o daňovém balíčku, tvrdí Kalousek

22.10.2012 13:47

Návrh státního rozpočtu pro příští rok je podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) možné projednat v úvodním schvalování až po hlasování o sporném daňovém balíčku. Vládní návrh daňových změn kritizuje skupina poslanců ODS, jeho osud stále není jasný. Občanští demokraté se budou jeho podobou zabývat v úterý ráno v pracovní skupině a potom v poslaneckém klubu. Informuje ČTK.

O státním rozpočtu lze jednat až po hlasování o daňovém balíčku, tvrdí Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Základní rozpočtové údaje nelze schválit bez existence zákonných norem, na jejichž základě byl sestaven, řekl v pondělí Kalousek ČTK. Nemusel by se tak naplnit současný předpoklad, podle kterého by se poslanci měli začít rozpočtem zabývat tuto středu. "Pro mne je těžko představitelné, že by první čtení rozpočtu proběhlo před třetím hlasováním o balíčku," uvedl ministr financí.

Bude se o daňovém balíčku jednat už před kongresem ODS?

Kdy se bude na nadcházející sněmovní schůzi hlasovat o daňovém balíčku, zatím není jasné. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura soudí, že prvním možným termínem je až středa příštího týdne. V ODS se navíc objevují názory, že by to mělo být až po stranickém kongresu, jenž bude první listopadový víkend. "O načasování bude jednat klub," řekl ČTK Stanjura. Osobně se kloní k tomu, aby se o balíčku hlasovalo už před kongresem.

Kalousek zdůraznil, že pro případ neschválení balíčku připravují jeho podřízení rozpočet s výraznými škrty na příjmové i výdajové stránce. Deficit musí být pod tři procenta hrubého domácího produktu, zopakoval ministr financí.

Rebelové z ODS nechtějí zvýšení DPH na 15 a 21 procent

Šestice poslanců ODS potopila daňový balíček, když se do sněmovny vrátil po vetu Senátu. Vláda předlohu obratem podala znovu a spojila s ní důvěru. Pokud by balíček nebyl v nějaké podobě schválen, kabinet by padl. Revoltujícím poslancům ODS se nelíbí hlavně plánované zvýšení daně z přidané hodnoty o procentní bod na 15 a 21 procent.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Jak chcete z Bruselu zajistit naši potravinovou soběstačnost?

Podle mě je to klišé a nemůžeme být potravinově úplně soběstační, obzvlášť dnes, kdy je dost nevyzpytatelné počasí. A i kdybychom soběstační byly, nebude nás to stát mnohem více než potraviny z dovozu? Podpora českých potravin je sice hezká věc, ale zas né každý na to má rozpočet. Stačí se podívat n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

281 miliard za zelené zdroje. Nenasytné Německo. Sabotáž z EU. Nad fakturou za elektřinu

13:20 281 miliard za zelené zdroje. Nenasytné Německo. Sabotáž z EU. Nad fakturou za elektřinu

Investice do naší sítě tak, aby unesla zelené obnovitelné zdroje, budou do roku 2030 činit 281 milia…