Obama přiznal, jak je to se sankcemi proti Rusku. Kdyby se přitvrdilo, poškodí to i Západ

27. 3. 2014 22:27

Podle prezidenta Spojených států amerických Baracka Obamy se plánované tvrdé sankce proti Rusku kvůli krizi na Krymu dotknou i Západu. Podle Obamy je důležité si uvědomit, že je Rusko součástí globální ekonomiky.

Obama přiznal, jak je to se sankcemi proti Rusku. Kdyby se přitvrdilo, poškodí to i Západ
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

„My velmi dobře rozumíme tomu, že v případě vyhlášení ekonomických sankcí budou postiženy i naše společnosti, protože Rusko je důležitou globální ekonomikou,“ uvedl prezident Obama po svém setkání s italským premiérem Matteo Renzim. Informaci přinesla česká verze Hlasu Ruska.

Barack Obama však druhým dechem dodal, že se zatím o ekonomických sankcích, které by byly uvaleny proti celým sektorům ekonomiky – energetice, nebo obraně, nejednalo.

V souvislosti s dosud aplikovanými sankcemi často zaznívají hlasy, že jde o zcela bezzubý nástroj. To také řekl serveru ParlamentníListy.cz expert na mezinárodní vztahy a politolog Petr Robejšek.

Podle něj se současnými sankcemi Rusko potrestat nedá a všichni to vědí. „To je symbolická politika. Není to ani dost dobře představitelné při provázanosti Ruska s nejdůležitějšími západoevropskými hráči, hlavně s Německem a ostatními mocnostmi v Evropě. To by se muselo strašně moc stát, aby se tito hráči nakonec odhodlali k opravdu bolestivým sankcím. To, co jsme zažili, je spíše symbolické a týká se to osobností, které to jistě dokážou přežít a za nějakou dobu budou tyto sankce stejně odvolány,“ uvedl nedávno Robejšek pro ParlamentníListy.cz (více ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

4:14 Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil během soboty plán bojkotovat ceremoniál na Pražském hradě a …