"Proč to dělají? Co si Islámský stát myslí, že získá upálením jordánského pilota?“ pokládá si Krauthammer v úvodu svého komentáře dvě klíčové otázky, na které se snaží v dalším průběhu textu najít odpovědi. Konstatuje, že na tom všem nemusí být vůbec nic logického. "Může jít je o zvrácené vzrušení z triumfálního barbarství a pokoření nepřítele. Možná má ovšem Islámský stát vše dobře promyšlené a upálením jordánského pilota chtěl docílit zapojení Jordánska do konfliktu a jeho následnou destabilizaci," uvažuje americký komentátor.
Krauthammer připouští, že na první pohled se zdá tato teorie nesmyslná. "Celý ten barbarský akt naopak Jordánsko semkl dohromady. Jenže na jak dlouho? Solidarita a vzájemná jednota je vždy bezprostřední okamžitě po nějaké dramatické události," tvrdí Krauthammer a poukazuje na teroristický útok z 11. září 2001. "Spojené státy započaly konflikt, který se táhne do dnešních dní. Podobné emoce však před pěti měsíci vzbudilo stínání hlav amerických novinářů. Ale už nyní se na domácí scéně ozývají hlasy kritizující účast amerických sil v Sýrii," připomíná Krauthammer.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro