Obviněný starosta Chebu odstoupit nehodlá, koalice ho asi podrží

28. 12. 2016 14:34

Starosta Chebu Petr Navrátil (zvolen za ČSSD), který byl obviněn v kauze ROP Severozápad, nehodlá odstoupit z funkce, jak ho vyzvala opozice. Na žádost třetiny zastupitelů ale svolá na 12. ledna mimořádné jednání zastupitelstva k problematice jeho obvinění a dalšího setrvání v čele města. Řekl to dnes novinářům. Dodal, že prostřednictvím svého právníka podal stížnost proti zahájení trestního stíhání. Městská koalice ČSSD, KSČM a ANO Navrátila ve funkci zřejmě podrží, zjistila ČTK.

Obviněný starosta Chebu odstoupit nehodlá, koalice ho asi podrží
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD)

„Státní zastupitelství ničí kariéry a životy lidí obviněními, která se často ukazují jako nepodložená. Hanbu tímto způsobenou již tito lidé nemají šanci ze sebe smýt. Ve stejné situaci jsem se ocitnul i já. Přestože se cítím naprosto nevinný, už na mé osobě navždy ulpí stín pochybností,„ uvedl Navrátil.

Podle místostarosty Zdeňka Hrkala (ANO) stále platí koaliční smlouva. „Ctíme presumpci neviny. Není důvod koaliční smlouvu měnit,“ řekl dnes novinářům.

K odstoupení vyzvala Navrátila opozice. Podle Václava Jakla (Svobodní), který sám býval starostou Chebu, Navrátilovo setrvání ve funkci pověsti města škodí. V opozici jsou v třicetičlenném chebském zastupitelstvu Strana svobodných občanů, Volba pro město a ALTERNATIVA, Koalice pro Cheb a Sdružení ODS a nezávislých kandidátů. To však částečně s koalicí spolupracuje.

Navrátil byl obviněn spolu s dalšími 23 lidmi kvůli údajné manipulaci s projekty v Regionálním operačním programu Severozápad. Kvůli obvinění již dřív pozastavil své členství v ČSSD.

Z Karlovarského kraje byli z poškozování zájmů Evropské unie obviněni i bývalý zastupující ředitel úřadu regionální rady Jiří Červinka a z politiků pak dva bývalí náměstci karlovarského hejtmana Jakub Pánik, Miloslav Čermák nebo Petr Horký, který byl náměstkem hejtmana a místostarostou Mariánských Lázní (všichni ČSSD). Mezi obviněnými jsou také například bývalá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, která stejně jako Navrátil pozastavila členství v ČSSD. Dalšími obviněnými jsou mimo jiné bývalí vlivní členové ODS, někdejší senátor Alexandr Novák a podnikatel Daniel Ježek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

7:31 Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnu…