Odebrat migrantům dávky! Cameron získává hlasitou podporu v sesterské straně Angely Merkelové

5. 1. 2016 17:11

Politici v Německu oznámili, že stojí za britským premiérem Davidem Cameronem v jeho snaze reformovat Evropskou unii. Svou podporu vyjádřili i jeho plánu odebrat migrantům sociální a pracovní benefity, jediný problém spočívá ve vymyšlení legální cesty, jak toho dosáhnout. Informuje The Guardian.

Odebrat migrantům dávky! Cameron získává hlasitou podporu v sesterské straně Angely Merkelové
Foto: Martin Kovář
Popisek: John Major a James Cameron na mši

V Německu roste podpora snahám Davida Camerona upravit vztah mezi Velkou Británií a Evropskou unií včetně jeho návrhu na odebrání sociálních a pracovních dávek těm, kteří v Británii pracují, aniž mají státní občanství.

Místopředseda německé CSU Manfred Weber se vyjádřil, že snahy britského premiéra „zmrazit dávky imigrantům jsou oprávněné a jdou příkladem zbytku Unie“.

„Je to široký problém evropské spravedlnosti,“ řekl Weber, který se zúčastní jednání s premiérem po boku kancléřky Merkelové. „Může být spojen s Cameronovou iniciativou. Je to evropský problém. Cameron jen vlastně vytváří potřebný tlak na toto téma.“

Cameron se s Weberem, Merkelovou a Horstem Seehoferem sejde na tradiční politické konferenci tuto středu, kde předloží svoje argumenty. Weber uvedl, že Cameron pro ně získá velkou podporu.

„CSU je pro Camerona silným spojencem,“ řekl Weber. „Bude mezi přáteli. V Německu má přátele.“

I Angela Merkelová podporuje mnohé z Cameronových požadavků, problém je však v jejich zákonném provedení. „Cameronův pokus o zmrazení benefitů pro občany EU po dobu čtyř let se týká pouze lidí pracujících v Británii, nikoliv nezaměstnaných. Návrh je tak široce vnímán jako diskriminační, a tedy nelegální. Cameron zároveň musí získat jednomyslnou podporu všech 27 ostatních vlád EU.“

Weber se kladně vyjádřil i ke Cameronově požadavku na možnost ovlivňovat politiku eurozóny i přesto, že do ní Británie nepatří. Zároveň podporuje i jeho návrhy na možnost národních vlád vetovat ustanovení Evropské komise.

„CSU pevně podporuje britské setrvání v Evropské unii. Všichni vidí, že Británie má velké porozumění. Londýn je pro Evropu důležitým ekonomickým centrem,“ dodal Weber s tím, že je třeba britským občanům jasně ukázat, že Evropské unii na nich záleží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…