Okamura se v ČT rozpálil kvůli exekucím: Vláda se ani po roce nerozhoupala

7. 10. 2014 22:55

Předseda hnutí Úsvit přímé demokracie se ve studiu České televize zostra pustil do vlády kvůli exekucím. Kabinet je prý u moci skoro rok a zatím v této oblasti prý nic nepředvedl. Následně se pustil i do exekutorů samotných. Ty prý stát málo kontroluje. Tady mu však oponoval prezident Exekutorské komory David Koncz, který uvedl, že jde o nejkontrolovanější právnickou profesi.

Okamura se v ČT rozpálil kvůli exekucím: Vláda se ani po roce nerozhoupala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Exekuce jsou stále vděčným politickým tématem. Do sněmovny míří hned několik návrhů, jak okolo nich vybudovat určité mantinely. Podaří se tentokrát zkrotit nejkritizovanější praktiky exekutorů? O tom v úterních Událostech, komentářích České televize prezident Exekutorské komory David Koncz, předseda ústavně-právního výboru sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD) a předseda hnutí Úsvit, poslanec Tomio Okamura.

Zapomínáme, co je smyslem exekucí

Hned v úvodu Tejc hovořil o tom, že by poslaneckou novelou rád upravil seznam věcí, které v exekuci nelze zabavit. Okamura Tejcova slova označil za velmi slušná, ale on to prý musí říct naplno. „Tato vláda ani po téměř roce nebyla schopna předložit komplexní pozměňovací zákon o této státem posvěcené lichvě. A protože vláda není schopná předložit tyto návrhy včas, tak mi zoufale hledáme spojence a postupně chceme věci měnit,“ rozpálil se Okamura před kamerami. Stejně tak je problém, že exekutoři jsou příliš málo kontrolováni ze strany státu.

Tejc však svou kolegyni z vlády Helenu Válkovou (ANO) hájil, že musela řešit např. problémy s občanským zákoníkem. A vláda je tu navíc teprve od počátku roku, což není dlouho.

Nakonec do debaty vstoupil i Koncz a politiky trochu mírnil. O každém z návrhů je prý třeba diskutovat jednotlivě. Nesmíme totiž zapomínat na to, že smyslem exekuce je především urovnat dluhy. „A co se týče těch kontrol, tak já bych k tomu rád konstatoval, že exekutoři jsou vůbec nejkontrolovanější právnickou profesí, oponoval Okamurovi prezident. Řadu kontrol totiž provádí sama komora, ale také soudy a nakonec i ministerstvo spravedlnosti.

„Myslím si, že těch kontrolních mechanismů je dost, ale problém je v tom, že na ministerstvu se té problematice v minulosti věnovali jen tři lidé,“ podotkl k tomu Tejc.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…