Okamžitě uzavřít hranice. Navrátilce ze Sýrie pod zámek! Drsná slova evropského politika po teroru v Bruselu

22. 3. 2016 15:42

Evropští politici již začínají reagovat na teroristické útoky v Bruselu. Vesměs se omezují na vyjádření soustrasti pozůstalým na Twitteru nebo Facebooku. Europoslankyně za euroskeptickou a protiimigrační Alternative für Deutschland si jako jedna z mála nebrala žádné servítky.

Okamžitě uzavřít hranice. Navrátilce ze Sýrie pod zámek! Drsná slova evropského politika po teroru v Bruselu
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

„Jsem velmi rozrušený dnešními událostmi v Bruselu. Ještě více se obávám toho, co přijde v budoucnosti,“ napsal šéf euroskeptické UKIP Nigel Farage, který je poslancem Evropského parlamentu a jedním z nejhlasitějších kritiků řešení migrační krize, jež uplatňuje Evropská unie pod taktovkou německé kancléřky Angely Merkelové. S poněkud akčnější reakcí přispěchal známý bojovník proti islamizaci Evropy Geert Wilders, jehož Strana svobody je aktuálně nejsilnější stranou v Nizozemí. „Musíme okamžitě uzavřít hranice a dostat pod zámek navrátilce ze Sýrie, kteří tam bojovali po boku Islámského státu,“ napsal na svém twitteru.

Britský premiér David Cameron vyjádřil na Twitteru šok z toho, co se v Bruselu událo, a avizoval připravenost Velké Británie Belgii v těžkých chvílích pomoci. Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz ve svém tweetu napsal, že by měli obyvatelé Bruselu „zůstat na bezpečném místě a postupovat podle pokynů příslušných orgánů“. Prezident Evropské unie a „polyglot“ Donald Tusk vyjádřil na Twitteru svoji soustrast pozůstalým po obětech teroristického útoku hned v několika světových jazycích. „Evropa vrátí Bruselu jeho solidaritu a pomůže mu se vypořádat s následky teroristického útoku,“ dodal bývalý polský premiér. 

Nejostřeji na svém facebooku reagovala na teroristické útoky v Bruselu europoslankyně za Alternative für Deutschland Beatrix von Storch. „Zdravím z Bruselu. Právě jsme byli evakuováni z budovy Evropského parlamentu. Všude tady krouží vrtulníky a pohybují se vojáci. Sirény jsou slyšet po celém městě. Na letišti a nedaleko hlavního vlakového nádraží zřejmě zemřelo mnoho lidí. Ale samozřejmě to všechno nemá nic společného s ničím,“ zakončila svůj krátký komentář jízlivou poznámkou reagující na obvyklé výroky mainstreamových politiků, kteří po každém teroristickém útoku tvrdí, že nemají nic společného s islámem.

Slovenský europoslanec a šéf liberální strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík vložil na své facebookové stránky krátké video, ve kterém vedle vyjádření lítosti nad nevinnými oběťmi zkritizoval Evropskou unii za nedostatečné zabezpečení vnějších hranic. „Skutečně chránit znamená uzavřít a důsledně zabezpečit své hranice a vykázat všechny, kteří naše zřízení ohrožují. Je zapotřebí bezodkladně vykázat všechny cizince, kteří v Evropě páchají trestné činy. Řešením určitě není dohoda s Tureckem, na jehož konci je bezvízový styk pro 75 milionů Turků. I mezi nimi přece mohou být teroristé.“

Na teroristické útoky v Bruselu do dnešního poledne vzhledem k časovému posunu nereagoval na sociálních sítích americký prezident Barack Obama. OSN, která od počátku migrační krize nabádá k solidaritě s uprchlíky, události v Bruselu prozatím poněkud „nesolidárně“ ignorovala a zabývá se na sociálních sítích deštnými pralesy a nedostatkem vody. V porovnání s ostatními evropskými politiky zareagoval se značným zpožděním francouzský prezident Francois Hollande. Na sociálních sítích se jeho reakce objevila až kolem 12:30. Prezident ve svém tweetu vyjádřil solidaritu s Bruselem a zmínil, že „útok na hlavní město Belgie je útokem na celý evropský kontinent“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

13:05 Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

Poté, co se občanský aktivista Jakub Pitron strefil na svém facebookovém profilu do experta na škols…