Opozice neměla většinu, ale stejně Stropnický a další pražští radní skončili. Co se v noci na radnici dělo?

23. 10. 2015 8:39

Praha zažila další „bratrovraždu“, která možná vstoupí do dějin. Členové vládnoucí ČSSD, ANO a Trojkoalice se v zásadě odvolali navzájem. Samotná opozice totiž na jejich odvolání dost hlasů neměla. Obětí tohoto koaličního střetu se stal i náměstek Matěj Stropnický. Někdejší primátor Tomáš Hudeček ocenil politický majstrštyk, u něhož nevěřil, že k němu může dojít. A hle, může.

Opozice neměla většinu, ale stejně Stropnický a další pražští radní skončili. Co se v noci na radnici dělo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitelé hlavního města Prahy

V noci padli čtyři pražští radní, ve vládě hlavního města skončil i Matěj Stropnický (SZ). Dalšími oběťmi boje uvnitř koalice byli Michal Hašek (ANO), Hana Nováková a Irena Ropková (obě ČSSD). Proč je možné mluvit o boji uvnitř koalice? Protože opozice reprezentovaná TOP 09, ODS, komunisty a Piráty neměla dost sil na to, aby odvolala byť jediného radního.

Někdejší pražský primátor Tomáš Hudeček k tomu na sociální síti Twitter poznamenal, že šlo v podstatě o politický majstrštyk. „Ukončit koalici tak, že si její členové vzájemně odvolají jednoho či dva radní, je majstrštyk. Vůbec jsem si nedovedl představit, že to je možné,“ poznamenal.

Spokojenost s děním na magistrátu vyjádřil na sociální síti Facebook zastupitel Alexandr Bellu (ODS). Má za to, že se noční služba zastupitele vydařila. „Noční šichta opozičního zastupitele Hlavního města Prahy se vyplatila. Právě došlo k odvolání radních Stropnického, Novákové, Ropkové a Haška. Budeme jednat dál... Praha po paralýze v krizi...,“ konstatuje.

Podle Jana Wolfa z KDU-ČSL je jasně dané, že bude současná vláda „přerýsována“, protože každá z koaličních stran přišla o nějakou figuru. Vyjádřil se tak pro Českou televizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše

10:12 Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svých facebookových příspěvcích vyjádřil k výročí 17. listopad…