Oslavenec Zdeněk Svěrák promluvil z rádia: Blbci sedí vždycky vlevo

24. 3. 2016 18:23

Zdeňku Svěrákovi je 80 let. Jak se v tomto věku cítí, prozradil ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls. Hned v úvodu se vyjádřil k teroristickým útokům v Bruselu. Vzpomněl také na jednu ze slavných vět z her o Járu Cimrmanovi „Blbci sedí vždycky vlevo“.

Oslavenec Zdeněk Svěrák promluvil z rádia: Blbci sedí vždycky vlevo
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Zdeněk Svěrák je český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů

První slova věnoval teroristickým útokům v Bruselu. „Je to strašně bolestný. A hrozný je, že to je tak snadný, vmísit se do davu, vykřiknout nějakou blbost a zabít třicet lidí,“ poznamenal hned v úvodu pořadu písničkář, divadelník i spisovatel v jedné osobě. Ve svých osmdesáti letech má prý občas tendence lidi poučovat, ale snaží se to omezit na minimum. Holt prý nezapře svou původní učitelskou profesi.  

„Já nemůžu žít bez legrace, pro mě je to kyslík,“ prozradil také. Jen ho mrzí, že si lidé stahují divadelní kusy s Járou Cimrmanem zadarmo. Vymyslet ty hry přece jen dalo nějakou práci a autoři by si za to zasloužili patřičnou odměnu. On je jen jedním ze spoluautorů. V cimrmanovském duchu uzavřel rozhovor klasickou hláškou ze Záskoku: „Blbci sedí vždycky vlevo.“ Ovšem z pohledu diváků v hledišti by to bylo vpravo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaznívá z Německa v den voleb: Merkel vyhraje, ale bude to výprask. Lépe už bylo. Bavorský sedlák si s Turkem ke stolu nesedne. A co provádí Klaus...

8:26 Zaznívá z Německa v den voleb: Merkel vyhraje, ale bude to výprask. Lépe už bylo. Bavorský sedlák si s Turkem ke stolu nesedne. A co provádí Klaus...

REPORTÁŽ Opětovný úspěch Angely Merkelové, vstup nové strany AfD do parlamentu (Bundestagu), posílen…