Ovčáček tentokrát naštval nejen Sobotku, ale i Zemanovy muže Haška a Foldynu

19. 2. 2016 9:28

Na světě je další roztržka mezi Hradem a ČSSD. Odstartoval ji jeden výrok prezidentova mluvčího, za který to tentokrát schytal nejen od spojenců šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky, ale i od tradičních spojenců Miloše Zemana – hejtmana Michala Haška a poslance Jaroslava Foldyny. Informoval o tom server Novinky.cz.

Ovčáček tentokrát naštval nejen Sobotku, ale i Zemanovy muže Haška a Foldynu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pravidelná tisková konference mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka tentokráte ze znovuotevřeného kinosálu na Pražském hradě

„Tradiční levicová témata, jako startovací byty nebo pomoc rodinám s dětmi, se dostávají mimo zájem ČSSD. Mohou se jich chopit jiné strany,“ citoval Ovčáček ze svého videorozhovoru se čtenáři serveru iDnes na Facebooku. A ihned naznačil, která strana by to mohla být. Hnutí ANO nazval „catch-all party“. „Jsou tam různé názory, aniž by to vyvolávalo nějaké pnutí,“ pochválil.

  • Celý text je ZDE

Na otázku Práva, zda jeho názor sdílí i prezident, pak Ovčáček odpověděl: „Ve svém vyjádření jsem navázal na výroky pana prezidenta a rozvinul je v daných intencích. Na svých slovech samozřejmě trvám, jejich obsah je takřka každodenně prokazován praxí. Připomínám, že špičky ČSSD bezdůvodně obviňují pana prezidenta z toho, že opustil levicové pozice. Nesmyslnost těchto tvrzení dokazují slova jediného výrazného středoevropského levicového politika Roberta Fica, který označil Miloše Zemana za svého politického učitele.“

Ovčáčkova slova mimo jiných hejtmanů odmítl i Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a dlouhodobý Zemanův spojenec. „Starostové, hejtmani i ministři za soc.dem. se tématům rodinné politiky i bydlení dlouhodobě a intenzivně věnují,“ napsal Právu Hašek.

Ovčáčkův výrok kritizoval i další politik ČSSD, který má k Zemanovi blízko. „Řešíme náhradní výživné a jediný, kdo to brzdí, je Andrej Babiš. Takže v tomto mě pan Jiří Ovčáček rozesmál. Že by se sociálním tématům věnovala strana řízená oligarchou, to si nemyslím,“ řekl poslanec Jaroslav Foldyna, který má jinak se Zemanem většinou blízké názory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

11:15 Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

Sociální sítě se plní nejrůznějšími ohlasy na volby. Co sdělil například ústavní právník Zdeněk Koud…