Pane prezidente Zemane, všimli si vás Arabové. Vědí o vás...

28. 1. 2016 9:42

Výrok prezidenta Zemana o „odstranění premiéra Sobotky za použití kalašnikovu“ se šíří za hranice České republiky. Vedle jiných si ho povšimla i arabská televizní stanice Al-Džazíra, která především zdůraznila, že prezidenta za jeho výrok „roznesli na kopytech“ politici napříč politickým spektrem.

Pane prezidente Zemane, všimli si vás Arabové. Vědí o vás...
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie

Al-Džazíra na svém zpravodajském serveru poukazuje na to, že prezident Zeman vzbudil v Česku pohoršení, když vtipkoval o kalašnikovu jako o způsobu, jakým by se šlo zbavit premiéra Bohuslava Sobotky. Server podotýká, že Sobotka je Zemanův protivník a názorový oponent.

Arabská stanice zdůrazňuje, že Zemana za jeho výrok odsoudili politici napříč politickým spektrem. Poukazuje na vyjádření premiéra pro ČTK, kde Sobotka prohlásil, že „jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády“, či na společné prohlášení předsedů obou komor Parlamentu ČR. „Jsme přesvědčeni, že podobné výroky ústavních činitelů, jakkoli snad myšlené a řečené v nadsázce, jsou zcela nepřijatelné a nevhodné,“ nechali se slyšet Štěch s Hamáčkem (oba ČSSD). Z opozice citovala Al-Džazíra šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, který měl označit Zemanova slova za nechutná.

Stanice připomíná, že Zeman byl již dříve kritizován za nekompromisní postoj k uprchlíkům. Poukazuje také na to, že označil proud lidí prchajících před válkami z Blízkého východu a Asie za „organizovanou invazi“. Na závěr konstatuje, že Zeman, jenž má jen malou exekutivní moc, se často vyjadřuje proti islámu a muslimské migraci do Evropy.

Článek v angličtině ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…