Pane prezidente Zemane, všimli si vás Arabové. Vědí o vás...

28. 1. 2016 9:42

Výrok prezidenta Zemana o „odstranění premiéra Sobotky za použití kalašnikovu“ se šíří za hranice České republiky. Vedle jiných si ho povšimla i arabská televizní stanice Al-Džazíra, která především zdůraznila, že prezidenta za jeho výrok „roznesli na kopytech“ politici napříč politickým spektrem.

Pane prezidente Zemane, všimli si vás Arabové. Vědí o vás...
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie

Al-Džazíra na svém zpravodajském serveru poukazuje na to, že prezident Zeman vzbudil v Česku pohoršení, když vtipkoval o kalašnikovu jako o způsobu, jakým by se šlo zbavit premiéra Bohuslava Sobotky. Server podotýká, že Sobotka je Zemanův protivník a názorový oponent.

Arabská stanice zdůrazňuje, že Zemana za jeho výrok odsoudili politici napříč politickým spektrem. Poukazuje na vyjádření premiéra pro ČTK, kde Sobotka prohlásil, že „jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády“, či na společné prohlášení předsedů obou komor Parlamentu ČR. „Jsme přesvědčeni, že podobné výroky ústavních činitelů, jakkoli snad myšlené a řečené v nadsázce, jsou zcela nepřijatelné a nevhodné,“ nechali se slyšet Štěch s Hamáčkem (oba ČSSD). Z opozice citovala Al-Džazíra šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, který měl označit Zemanova slova za nechutná.

Stanice připomíná, že Zeman byl již dříve kritizován za nekompromisní postoj k uprchlíkům. Poukazuje také na to, že označil proud lidí prchajících před válkami z Blízkého východu a Asie za „organizovanou invazi“. Na závěr konstatuje, že Zeman, jenž má jen malou exekutivní moc, se často vyjadřuje proti islámu a muslimské migraci do Evropy.

Článek v angličtině ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

7:40 Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

Český protiislámský politický aktivista Martin Konvička sdílel na svém facebookovém profilu komentář…