Paroubek boduje v Ústeckém kraji, tvrdí průzkum. ČSSD suverénní

29. 9. 2012 9:05

V Ústeckém kraji vedou podle průzkumu sociální demokraté, úspěšná je i strana Jiřího Paroubka NS-LEV 21. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu volebních preferencí v Ústeckém kraji, který pro deník Blesk zpracovala agentura SANEP.

Paroubek boduje v Ústeckém kraji, tvrdí průzkum. ČSSD suverénní
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Jiří Paroubek v Partii televize Prima

Podle politologa Zdeňka Zbořila z výsledků průzkumu vyplývá, že voliči začínají inklinovat ke stranám, které slibují alespoň naději na nějakou změnu. V Ústeckém kraji k takovým stranám patří LEV 21 expremiéra Jiřího Paroubka, která by získala 8,1 procenta hlasů. Další z takových stran Strana práv občanů Zemanovci Miloše Zemana by z voleb odešla se ziskem 5,2 procenta hlasů.

Jasným vítězem voleb by přesto byla sociální demokracie se ziskem jednadvaceti procent hlasů. Se ztrátou necelých dvou procent by se za ČSSD umístili komunisté. Třetí by s větším odstupem skončili občanští demokraté (13,4 % hlasů).

ODS je třetí, DSSS úspěch nepotvrdila

"ODS pokračuje ve svém pádu, který potvrzují i data ostatních agentur. Z této ztráty těží, opět jako v jiných krajích, zejména TOP 09 (jako nová strana by měla získat 5%), ale ani tento výsledek v kraji nové strany není ničím pozoruhodným," komentuje výsledky průzkumu Zbořil pro server PrvníZprávy.cz.

Průzkum agentury SANEP nepotvrdil zjištění průzkumu provedeného Českou televizí. Z výsledků ČT vyplývalo, že Dělnická strana sociální spravedlnosti by ve volbách získala kolem čtyř procent hlasů. Podle SANEPu by však dosáhla podpory pouze 2,2 procenta voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...

18:48 Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...

V šest hodin večer středoevropského času promluvil na půdě OSN český prezident Miloš Zeman. Tak jako…