Paroubek pogratuloval vládě k podařené restituci. A vytáhl tvrdá čísla

26. 6. 2014 22:15

Na základě zákona o církevních restitucích stát vydá katolické církvi známý kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Expremiér Jiří Paroubek ale na serveru Vaševěc.cz připomíná, že stát do něho od roku 2001 investoval 90 milionů.

Paroubek pogratuloval vládě k podařené restituci. A vytáhl tvrdá čísla
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

V roce 2001 přešel do správy Národního památkového úřadu. Ten následně zahájil rekonstrukci. „Vrátí je katolická církev? Sníží se o ně finanční náhrady, které má stát církvím vyplácet? A vrátí katolická církev státu také peníze, které do Zelené hory stát investoval od poslední třetiny 19. století, zejména peníze, které stály opravy kostela od 50. let?“ ptá se Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • LEV 21
  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Trestní oznámení je namístě

Ve věci vrácení kostela na Zelené hoře je ale podle expremiéra více nejasností. „Další otázkou, kterou je nutné nahlas pokládat a na kterou je třeba vyžadovat odpověď, je, jaké dokumenty o tom, že Zelená hora sloužila v rozhodné době k duchovním účelům, Biskupství brněnské, které žádá o vydání kostela, předložilo,“ píše Paroubek.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

A ironicky pokračuje: „Nezbývá než gratulovat vládě vedené sociální demokracií, a zejména hlavní vládní straně, sociální demokracii, k této podařené restituci. Vůbec se nedivím, že paní Lenka Procházková podala v této sporné věci trestní oznámení,“ dodal bývalý premiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…