Patnáct sprostých slov. Nové pozdvižení kolem Kotleby

16. 3. 2016 12:11

Marian Kotleba, banskobystrický župan a nově zvolený poslanec, zasáhl do kulturního dění na Slovensku, a to poněkud neslavně. Podle serveru DennikN.sk nechal ukončit jedno divadelní představení v polovině hry, protože se mu nelíbila. Na jeho vkus byla příliš hrubá.

Patnáct sprostých slov. Nové pozdvižení kolem Kotleby
Foto: ČT24
Popisek: Marián Kotleba

Slovenský hejtman Marian Kotleba zavítal na divadelní představení ve městě Brezno. To, co slyšel na jevišti, se mu ale nelíbilo natolik, že hru nechal v polovině představení zastavit. Údajně kvůli příliš hrubým výrazům, které herci používali. Fakticky ukončení představení nařídila Marianna Kemková, zaměstnankyně z krajského odboru školství. Jednala prý na příkaz předsedy strany Kotleba - Lidová strana Naše Slovensko hejtmana Mariana Kotleby.

Gabriel Obernauer, předseda divadelního souboru, potvrdil pro Aktuality.sk, že hra několik expresivních výrazů opravdu obsahovala, ale vedení kraje o tom bylo informováno. "Říkali jsme, že představení není vhodné pro děti do 15 let a že obsahuje asi 15 vulgárních slov," uvedl Obernauer.  Úředníci žádali zmírnění výrazů, aby byla hra přístupná i dětem do patnácti let, jenže podle herců by pak hra ztratila smysl. V polovině představení vtrhla prý Kemková do zákulisí a hrozila, že představení musí okamžitě skončit. Jinak prý Kotleba z divadla odejde a opona bude stažena.

„Za více než padesát let jsme nic podobného nezažili. Teď si uvědomuji, že jsme měli pokračovat a uviděli bychom, co by se opravdu stalo,“ konstatoval Obernauer.

Sluší se dodat, že Marian Kotleba je radikální politik, jenž bývá na Slovensku označován za neonacistu. Faktem je, že se hlásí k tradicím fašistického Slovenského štátu, jenž se zrodil s požehnáním Adolfa Hitlera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

8:08 Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připr…