Pět Čechů propuštěných z Libanonu: Noviny tvrdí, že jsme byli obelháni

15. 2. 2016 9:05

Zpravodajský cíl cesty pěti Čechů, kteří byli následně uneseni v Libanonu, byl zřejmě jiný, než se dosud tvrdilo. Píše to dnešní vydání MF Dnes. Podle deníku vojenská rozvědka neříká o kauze pravdu ani lidem, kteří se na záchraně Čechů podíleli. V kauze bylo Česko donuceno pustit Libanonce podezřelého z terorismu Alího Fajáda.

Pět Čechů propuštěných z Libanonu: Noviny tvrdí, že jsme byli obelháni
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

Členové krizového štábu jsou podle MF Dnes přesvědčeni, že uváděný důvod cesty zpravodajce Martina Psíka je smyšlená legenda. Psík měl údajně získat informace o kuchaři uneseném v Libyi. Včera však ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu Partie TV Prima uvedl, že mu není jasné, proč tajná služba posílala člověka do Libanonu se skupinou civilistů. Tato tvrzení řekl i přesto, že je členem Bezpečnostní rady státu, i přesto, že ministr obrany Martin Stropnický verzi o kuchaři uvedl veřejně. 

Podle zdrojů z krizového štábu však verze o výpravě „pokulhává“. Nezapadají do ní například zprávy od civilní rozvědky. Zároveň také není jasné, proč by Psík cestoval na své pravé jméno, což se běžně v tajných službách nedělá. „A na schůzkách krizového štábu zástupci armádní rozvědky kličkovali před otázkami policistů, kteří únos vyšetřují,“ podotýká také deník.

Lidé z vojenského zpravodajství si však za příběhem o uneseném kuchaři stojí dodnes. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

4:14 Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil během soboty plán bojkotovat ceremoniál na Pražském hradě a …