Pět Čechů propuštěných z Libanonu: Noviny tvrdí, že jsme byli obelháni

15. 2. 2016 9:05

Zpravodajský cíl cesty pěti Čechů, kteří byli následně uneseni v Libanonu, byl zřejmě jiný, než se dosud tvrdilo. Píše to dnešní vydání MF Dnes. Podle deníku vojenská rozvědka neříká o kauze pravdu ani lidem, kteří se na záchraně Čechů podíleli. V kauze bylo Česko donuceno pustit Libanonce podezřelého z terorismu Alího Fajáda.

Pět Čechů propuštěných z Libanonu: Noviny tvrdí, že jsme byli obelháni
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

Členové krizového štábu jsou podle MF Dnes přesvědčeni, že uváděný důvod cesty zpravodajce Martina Psíka je smyšlená legenda. Psík měl údajně získat informace o kuchaři uneseném v Libyi. Včera však ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu Partie TV Prima uvedl, že mu není jasné, proč tajná služba posílala člověka do Libanonu se skupinou civilistů. Tato tvrzení řekl i přesto, že je členem Bezpečnostní rady státu, i přesto, že ministr obrany Martin Stropnický verzi o kuchaři uvedl veřejně. 

Podle zdrojů z krizového štábu však verze o výpravě „pokulhává“. Nezapadají do ní například zprávy od civilní rozvědky. Zároveň také není jasné, proč by Psík cestoval na své pravé jméno, což se běžně v tajných službách nedělá. „A na schůzkách krizového štábu zástupci armádní rozvědky kličkovali před otázkami policistů, kteří únos vyšetřují,“ podotýká také deník.

Lidé z vojenského zpravodajství si však za příběhem o uneseném kuchaři stojí dodnes. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…