Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu

20. 2. 2016 8:11

Česká pirátská strana svolala na dnešní odpoledne na pražský Klárov demonstraci za zachování svobodného internetu v České republice. Pirátům vadí snaha o cenzuru internetu, o kterou se podle nich snaží ministerstva financí a vnitra. Demonstraci podpořila Strana zelených a naváže na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné.

Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Demonstranti chtějí upozornit na navrhované ustanovení novely loterijního zákona, v rámci kterého by ministerstvo financí mohlo vytvářet seznam webových stránek určených k zablokování. Sdružení pro internetový rozvoj tento týden vyzvalo poslance, aby tento paragraf z návrhu během čtení v parlamentu odstranili, protože provozovatele nelegálního hazardu na internetu lze potlačovat i jiným, méně zneužitelným způsobem.

Ministerstvo financí, které návrh novely předkládá, se brání tím, že zařazení internetové stránky na seznam nepovolených internetových her bude probíhat v režimu správního řízení, a na všechna řízení se tak budou aplikovat veškeré instituty a právní záruky obsažené ve správním řádu, jakož i soudní přezkum rozhodnutí. Blokace má být uplatněna až v nejzazším případě.

Strana chce upozornit i na pokračující snahy o sledování uživatelů internetu ze strany ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) i orgánů Evropské unie. „V neposlední řadě považujeme za nepřijatelnou kriminalizaci odkazování, která v České republice probíhá. Ostatně vyšetřovaná je kvůli ní i Pirátská strana,“ uvedl předseda pirátů Lukáš Černohorský.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…