Pisálci, lžete: Jan Schneider byl na shromáždění starých zbrojnošů, kde se mluvilo proti NATO. Pak přečetl bakalovský článek a naštval se

24.07.2017 13:04 | Zprávy

Spolupracovník Lidových novin, analytik a bezpečnostní expert Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz podává podrobné svědectví o průběhu nedávné bezpečnostní konference, kde vystoupilo na dvě desítky expertů a veřejně činných osob. Schneider akci, na níž sám vystoupil, popsal hlavně na základě reportáží jiných médií, které byly prý zmanipulované.

Pisálci, lžete: Jan Schneider byl na shromáždění starých zbrojnošů, kde se mluvilo proti NATO. Pak přečetl bakalovský článek a naštval se
Foto: Archiv
Popisek: vojáci

AKTUÁLNĚ.CZ JE FAKEMAKER

Ve středu 29. června 2017 pořádalo hnutí „Bezpečnost, Odpovědnost, Solidarita“ (BOS) ve spolupráci s klubem Veteráni Policie ČR, klubem Veteráni ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, Klubem českého pohraničí a Svazem letců ČR konferenci s názvem „Jsi bezpečná, Česká republiko?“

Na programu byly následující tématické okruhy: Kam kráčíš, armádo? Komu slouží vnitro? Ubrání letectvo náš vzdušný prostor? Stav integrovaného záchranného systému. Rizika hromadné migrace.

Přednášejícími a diskutujícími byli: Jaroslav Štefec, Jaroslav Bašta, Jan Schneider, generál Miroslav Štěpán, Lukáš Lhoťan, Zdeněk Zbytek, Miloš Titz, Miloš Janda, Oldřich Pelčák, Ladislav Kovařík, Jiří Pavel Pešek, Zdeněk Ondráček, Zdeněk Čerešňa, Emil Kulfánek, Monika Hoření, Milan Richtr, Ladislav Petráš, Václav Papež, Václav Novotný, Maxera, Oldřich Krejčí. 

Téměř celý průběh konference je zveřejněn na YouTube.

CO TO JE „HNUTÍ BOS“?

Vznik Hnutí BOS můžeme popsat jako reakci občanů, kteří indikují některé specifické problémy současnosti, a to nejen proto, že jako bývalí profesionálové sledují vývoj ve své branži, ale i proto, že případná selhání v ní mohou mít velmi citelné důsledky pro obranu a bezpečnost republiky. Svedl je dohromady společný pocit, že je třeba překonat osobní animozity, rozdíly z minulosti i současnosti, a společná snaha hledat adekvátní postup při řešení zásadních problémů současnosti. To znamená nenechat se nalákat do jalových sporů, jak to předvádějí politické strany, ale nekompromisně analyzovat hrozby a rizika a nežvanit naplano, ale odpovědně na ně reagovat, tedy předložit své návrhy a podepsat je svými jmény – a solidárně postupovat, mělo-li by se komukoliv za to dít příkoří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Schneider

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Příměří: Mrazivá slova z Ruska, zmínili Merkelovou. Trump připustil překvapení

8:03 Příměří: Mrazivá slova z Ruska, zmínili Merkelovou. Trump připustil překvapení

Donald Trump uvažuje, že vstoupí do možných ukrajinsko-ruských jednání v Istanbulu. Politici EU vyzý…