Pitr prý má zájem o majetek zkrachovalé Viktoriagruppe

20. 2. 2016 21:01

Podnikatel Tomáš Pitr má zájem o majetek zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe, která Česku schraňovala strategické zásoby nafty. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Pitr prý má zájem o majetek zkrachovalé Viktoriagruppe
Foto: red
Popisek: Podnikatel Tomáš Pitr

Z účtů Viktoriagruppe ale časem zmizely peníze a firma před dvěma lety skončila v insolvenci. Od té doby se stát neúspěšně domáhá své nafty, kterou mu Viktoriagruppe hlídala, a rovněž nezaplacených daní.

List už dříve informoval o tom, že Pitr prostřednictvím advokátky Kateřiny Radostové jednal o nákupu areálu v Chlumci nad Cidlinou, kde Viktoriagruppe patřil takzvaný daňový sklad. Nejnověji má podle informací zmíněného deníku zájem rovněž o druhý areál společnosti v bavorském Kraillingu, kde stále leží státní nafta za více než 1,2 miliardy korun.

List poukazuje na zajímavý fakt. A sice na to, že v tomto týdnu sice konkurzní správce Mirko Mollen povolil Česku, že si může svou naftu odvézt, problém je ovšem v tom, že stanovil termín do konce dubna. A prakticky všichni vysoce postavení státní úředníci se shodují, že tento termín je naprosto nereálný. Dopravit zásoby do Česka by trvalo reálně minimálně do půlky června.

Mimo záznam pak prý zástupci českého státu tvrdí, že Mollen už zřejmě má dohodu s některým ze zájemců o majetek Viktoriagruppe, a proto snahy Česka o návrat dlužné nafty nebo peněz odrazil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

22:15 Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se v dnešním rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz vyjádřil, že …