Plichta. Pražské ANO by získalo stejně jako TOPka, ženy na čele kandidátek Babišovi nezabraly

7. 6. 2016 14:17

Mnohaměsíční debaty o podobě nové koalice, stejně jako její vnitřní rozpory, vedly k propadu vládnoucího hnutí ANO v Praze. I přesto by jen těsně o dvě desetiny prohrálo s TOP 09, ukázal aktuální průzkum předvolebních preferencí pro Deník, který uskutečnila agentura Phoenix research na vzorku 1011 respondentů.

Plichta. Pražské ANO by získalo stejně jako TOPka, ženy na čele kandidátek Babišovi nezabraly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

Podle agentury by tak v metropoli zvítězila TOP 09 (17,5 procent), druhé by bylo ANO (17,3 procenta), následovala by Trojkoalice (14,2 procenta) a ODS (10,4). Sociální demokraté by získali necelých devět procent a komunisté 8,5 procenta. Ačkoli ANO oproti volbám v roce 2014 ztratilo téměř 5 procent, krajské preference dopadly mnohem hůře a Babišova sázka na neznámé političky zatím příliš nevychází.

Lídrem karlovarské kandidátky hnutí ANO byla na Krajském sněmu v Sokolově zvolena Jana Vildumetzová, která by podle aktuálních dat získala jen něco okolo třinácti procent a výrazně tak zaostala za komunisty a ČSSD. Ti mají 22,5 procenta. Podobně špatná situace z hlediska ANO je v Královéhradeckém kraji. Neznámá Klára Dostálová v čele kandidátky přitáhla podle Phoenixu jen 10 procent voličů. Podle mnohých přehnaně ambiciózní poslankyně a jihočeská šéfka hnutí Radka Maxová, která je zároveň lídryní kandidátky, zaujala 15 procent voličů: míň než KSČM a vítězná sociální demokracie.

Pro Babiše by byl takovýto výsledek rozhodně neúspěchem, v březnu totiž médiím uvedl, že chce vyhrát v pěti krajích a ve zbývajících skončit alespoň na druhém místě. „Doufejme, že budeme lépe vyjednávat, než jsme vyjednávali v komunále,“ řekl také tehdy Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ava

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Muslimové znesvětí i vaše země...“ Tuto knihu nemáte číst. Knihkupci ji prý záměrně nedávají do svých výloh…

21:03 „Muslimové znesvětí i vaše země...“ Tuto knihu nemáte číst. Knihkupci ji prý záměrně nedávají do svých výloh…

REPORTÁŽ Historik Petr Bahník v pondělí, na svátek sv. Jiří, patrona rytířů, představil své knihy Če…