Po České republice se pohybuje cizinec podezřelý z napojení na islamisty, řekl do éteru prezident. Chovanec raději nic nekomentuje

11. 1. 2017 16:42

Skutečnost, že se po Česku pohybuje člověk napojený na islamistické teroristické organizace, odmítl ministr vnitra Milan Chovanec potvrdit i vyvrátit. Informoval o tom web Českého rozhlasu.

Po České republice se pohybuje cizinec podezřelý z napojení na islamisty, řekl do éteru prezident. Chovanec raději nic nekomentuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Informaci o možném bezpečnostním riziku uvedl prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. „Na našem území se potlouká jistý člověk z Magrebu, nesmím uvést jeho jméno, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi,“ prohlásil prezident Miloš Zeman. Jaký je zdroj informace, ale hlava státu neuvedla. Jde prý o zprávu jedné z tajných služeb.

Celý text je ZDE.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nechtěl zprávu o pohybu takového člověka komentovat. „Konkrétně tuto informaci od pana prezidenta nemohu potvrdit, ani vyloučit. Pokud existuje, bude v režimu utajení,“ sdělil ministr Chovanec ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál.

Komentovat nechtěl ani možný zdroj Zemanova tvrzení. Šlo by prý o spekulace. „Já opravdu nevím, z čeho pan prezident vychází. To by ode mě byla čirá spekulace, kterou si nechci vůči hlavě státu dovolit,“ řekl Chovanec.

Podle něj také není žádná informace, která by nasvědčovala zvýšenému riziku teroristického útoku na území České republiky. „To, že české tajné služby monitorují během tří let, co jsem ministr, některé osoby, které buď tranzitně procházejí (naším) územím nebo mají nějakou spojitost s Českou republikou, je běžné. Svědčí to o jejich dobré práci,“ cituje web Chovancova slova.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec musel ohlásit:  Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

13:23 Moravec musel ohlásit: Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

Václav Moravec zahájil další Otázky zhodnocením volebních šancí jednotlivých prezidentských kandidát…