Majitelům brněnského vydavatelství Guidemedia Pavlu Kamasovi a Lukáši Novákovi i tvůrci publikace Stanislavu Beerovi hrozilo až deset let vězení. Tvrdí ale, že genocidu neschvalují a vydáním projevů jen čtenářům předložili historické dokumenty. Je prý jen na veřejnosti, jaké závěry si z nich sama učiní.
Tento závěr procesu jsem čekal od samého počátku
Kamas odcházel ze soudní síně spokojený. "Ukázalo se, že svoboda slova u nás ještě stále existuje. Tento závěr procesu jsem od očekával od jeho počátku," řekl Kamas ČTK. Podle něj jsou verdikty v této kauze vzkazem veřejnosti, že si mohou "vydávat a číst co chtějí". Obžaloba nyní může v kauze podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Zatím není jasné, zda tak učiní.
Kniha vyšla v roce 2012 v nákladu 10.000 kusů. V létě 2014 byl titul vyprodán a Guidemedia vydala dotisk. V jakém množství, Kamas nesdělil. "Pokud se bude kniha prodávat, budeme ji tisknout a vydávat dál," uvedl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk