Podnikatel Kyselý, sebraný s Langrem, byl propuštěn. Ištvan využil lhůtu maximálně

13. 1. 2016 10:58

Podnikatel Ivan Kyselý obviněný v olomoucké korupční kauze Vidkun byl propuštěn z vazby. Rozhodnutí dnes vydali žalobci, uplynula totiž tříměsíční lhůta jeho koluzní vazby. ČTK to dnes řekl státní zástupce z olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda.

Podnikatel Kyselý, sebraný s Langrem, byl propuštěn. Ištvan využil lhůtu maximálně
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Cela ve věznici. Ilustrační fotografie

Zbývající obvinění, vysoce postavení olomoučtí policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, kteří jsou ve vazbě navíc i kvůli hrozbě z pokračování v trestné činnosti, by jej měli následovat v nejbližší době. Podle informací ČTK žalobci přijali jejich návrh na kauci.

Podle serveru iDnes.cz si ale policisté musí počkat déle než Kyselý, neboť byli do vazby umístěni z více důvodů. U podnikatele šlo jen o obavu z možného ovlivňování svědků, kde je vazba časové omezená.

Připomeňme, že v kauze byl obviněn i hejtman Olomouckého kraje zvolený za ČSSD Jiří Rozbořil, jenž je stíhán na svobodě. Exministr vnitra Ivan Langer, jenž byl v počátcích celé kauzy také zmiňován jako jeden z možných aktérů, obviněn vůbec nebyl. Rozbořil zůstal ve funkci hejtmana navzdory velkému tlaku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a dalších členů vedení strany.

Podle Šeredy je konec vyšetřování zatím v nedohlednu. Prověřování stop a zkoumání důkazů zabere ještě měsíce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…