Policie obvinila z kupčení s hlasy dva muže ze severu

2. 12. 2014 11:05

Policie obvinila další dva lidi z maření přípravy a průběhu voleb a referenda. Obviněnými jsou dvaadvacetiletý muž z Teplicka a muž středního věku z Mostecka. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Celkem policie obvinila z kupčení s hlasy čtyři lidi.

Policie obvinila z kupčení s hlasy dva muže ze severu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost, ilustrační foto

Případ dvaadvacetiletého muže souvisí s ovlivňováním voleb v Litvínově. Je podezřelý z toho, že společně s již dříve obviněným čtyřiadvacetiletým mužem z Teplicka nabízel desítkám sociálně slabých na sídlišti Janov 200 korun a večerní zábavu s občerstvením zdarma za hlas pro určitou stranu. V případě odsouzení oběma hrozí trest od šesti měsíců do tří let vězení.

Ve dvou okrscích na sídlišti Janov výrazně uspěli sociální demokraté. ČSSD v nich získala 47,2, respektive 58,28 procenta hlasů. Celkový zisk v Litvínově přitom měla 13,66 procenta. O možném kupčení s hlasy se v Litvínově mluvilo už v roce 2010, prokázané ale nebylo. Výsledky letošních voleb v Litvínově nikdo u soudu nezpochybnil.

Oslovení lidé nabídku údajně nepřijali

Policisté obvinili z maření přípravy a průběhu voleb a referenda také muže středního věku za pokus o ovlivnění voleb v Malém Březně na Mostecku. „V předvolební kampani měl několika lidem nabízet obálky s penězi a alkoholický nápoj za volbu určité politické strany," uvedla Bartošová. Oslovení lidé podle ní nabídku nepřijali. Volby v Malém Březně u soudu nikdo nezpochybnil.

Litoměřický soud už za kupčení s hlasy potrestal padesátiletého muže trestem odnětí svobody na devět měsíců s podmínečným odkladem na 18 měsíců. Padesátiletý muž z Litoměřicka podle obžaloby nabízel před volbami třem lidem u lovosické ubytovny pro sociálně slabé odvoz k volební místnosti a 500 korun za hlas pro určité volební uskupení. Z policejního vyšetřování vyplývá, že oslovení lidé nabídku odmítli.

Policie prošetřuje možné kupčení s hlasy ještě v Chomutově, Kadani, Bílině, Rumburku, Šluknově a Ústí nad Labem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží

18:51 Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží

Vědci jsou hluboce vzdělaní lidé ve svých oborech, ale jinak politická embrya. Z tohoto úhlu pohledu…