Politici riskují bezpečnost občanů, udeřil šéf ODS Fiala

9. 2. 2016 19:10

Předseda ODS Petr Fiala usedl do křesla hosta úterního Interview ČT24. Kauza Libanonce Alího Fajáda podle Fialy v konečném důsledku ohrožuje i české občany. Bylo by proto dobré, aby premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vystoupil a popsal, co se opravdu v této kauze dělo. Pokud to neučiní, visí ve vzduchu podezření, že čeští politici ohrožují své obyvatele. Došlo i na uprchlickou krizi a sobotní demonstrace.

Politici riskují bezpečnost občanů, udeřil šéf ODS Fiala
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Staronový předseda ODS Petr Fiala

„Politici riskují bezpečnost občanů,“ udeřil Fiala hned v úvodu. Kteří politici? Především ministr obrany Martin Stropnický (ANO), který začal mluvit tam, kde měl mlčet. „Já nevím, jestli selhaly tajné služby, ani to nemám vědět, ale mě zajímá, že selhali ministři, selhala vláda,“ konstatoval jasně host. Odpovědný politik prý nemůže veřejně říci, že byla uzavřena dohoda o propuštění pěti Čechů. „Je to svázané,“ naznačil Stropnický. A pana Fialu tím rozpálil téměř doběla.

„A vy byste tam těch pět lidí nechal,“ ptala se moderátorka Světlana Witovská. „Vy sama víte, že tahle otázka není v pořádku,“ kontroval Fiala. Vláda ODS by jistě nějak jednala, ale rozhodně by jakákoli jednání takto neprezentovala na veřejnosti. „Vím jednu věc. Nesmí se o tom mluvit, proto existuje Bezpečnostní rada státu. Proto se těm lidem berou mobily. Ty informace jsou prostě nebezpečné,“ shrnul.

Pokud někdo neumí udržet jazyk za zuby, pak nemá podle předsedy ODS co dělat ve funkci. Premiér Sobotka prý ale zastírá vinu vlastní vlády tím, že poukazuje na chyby vlád pravicových.  

Ve druhé polovině pořadu došlo na sobotní demonstrace a komunitní centrum Klinika. „Násilí je nepřijatelné a musí se to vyřešit,“ konstatoval šéf ODS jasně. Odmítl ale jakkoli blíže komentovat výrok své stranické kolegyně poslankyně Jany Černochové, která napsala, že útok na Kliniku nelze přirovnávat ke Křišťálové noci, protože „ta partička dělá věci, o kterých se tady nemluví“.

Pokud jde o uprchlickou krizi, vláda se podle Fialy tváří, jako by se jí to netýkalo. Sobotka říká, že je třeba najít nějaké společné evropské řešení, jenže podle opozičního vůdce politické strany žádné společné evropské řešení neexistuje. Je třeba řešení hledat v dohodách mezi státy.

Nakonec z Fialových úst zaznělo, že čeká společnost by neměla být sebemrskačská. Češi prý nejsou tak xenofobní, jak se říká. V této souvislosti se pustil i do ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ODS), který podle všeho jen podle záběrů z televize konstatoval, že při sobotních demonstracích policie selhala. „Ministři této vlády podrývají důvěru veřejnosti,“ uzavřel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…