Politikovi se chtělo zvracet. Pak se pěkně oblékl, sedl si doma do kuchyně a mluvil

19.01.2016 13:03

František Matějka ze Strany svobodných občanů se na svém facebookovém profilu vyjádřil prostřednictvím videa k tématu skutečné a falešné, sdílené solidarity a na ní postaveném superbyznysu z veřejných peněz daňových poplatníků.

Politikovi se chtělo zvracet. Pak se pěkně oblékl, sedl si doma do kuchyně a mluvil
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Matějka nejprve reagoval na zprávu z facebookového profilu „ANOfertu“, jak uvádí. Zde se dočetl, že Andrej Babiš se stal lídrem celoevropského boje proti krádežím na daních. Po patnácti měsících totiž podpořilo jeho návrh deset členských států.

„Chce se mi zvracet. Pozitivní obraz o českých politicích napravuje člověk, pro kterého je parlamentní diskuse obtíží, diskutovat o čemkoli mimo parlament neumí, daní méně, než kolik dostane na dotacích, vyhrožuje novinářům, svůj byznys má založený na povinném odběru jeho produktů občany, téměř 40 % jeho obratu tvoří státní zakázky na zádech daňových poplatníků a u kterého podezření z dotačních podvodů v soukromém kšeftu šetří jeho podřízení na ministerstvu financí?“ táže se na základě zprávy, kde je Babiš vychvalován za napravování pozitivního obrazu o českých politicích. „Chápu, že pro ostatní politiky v EU je to sen, taková kumulace moci, ale fakt bych zvracel,“ dodal. 

„Když máte problém a přijdete požádat konkrétního člověka o pomoc a on vám pomůže, tak to je skutečná solidarita,“ uvedl následně na videu, které natočil zřejmě u sebe doma, oblečen v obleku s kravatou. „Takzvaná sdílená solidarita je, vážení, úplně jiná hra, na úplně jiném hřišti,“ hovoří vážně, sedě v černém obleku ve své kuchyni. „To přijdete za nějakou neziskovou organizací, že potřebujete pomoct. Ta vezme deset tisíc z dotací nás všech, půlku si nechá na svůj provoz a půlku poskytne vám. A to je dobrý byznys. Superbyznys to ale je, když si nějaká taková nezisková organizace usmyslí, že existují skupiny osob, kterým je nutné pomáhat přesto, že si o to sám nikdo neřekl,“ podotkl s tím, že následuje umělé vytvoření problému a udržování ho při životě. „V takovém případě si z těch deseti tisíc nechají všechno, aniž by někomu pomohli. Kéž by se skutečná solidarita vrátila zpátky mezi lidi,“ uzavřel.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…