Politruk od Babiše se vzdal poslaneckého mandátu. Víme, kdo ho nahradí

20. 11. 2013 20:05

Miloslav Bačiak, který krátce před volbami odstoupil z druhého místa kandidátky babišovců na Vysočině, tento týden složil poslanecký mandát. Ve sněmovně ho nahradí podnikatel ze Žďáru nad Sázavou Jan Sobotka. Už před volbami se ukázalo, že Bačiak zamlčel svou minulost politruka i komunisty udělovaný titul RSDr. Vedení hnutí se o Bačiakově minulosti údajně dozvědělo až z tisku.

Politruk od Babiše se vzdal poslaneckého mandátu. Víme, kdo ho nahradí
Foto: red
Popisek: Politické hnutí ANO

Bačiak podle místopředsedkyně Věry Jourové na mandát rezignoval v úterý u notáře. "Rezignace je zaslána do kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny. Bačiak by tedy neměl skládat poslanecký slib. Kdy se stane poslancem náhradník Jan Sobotka, nevím, bude to zřejmě ve chvíli, kdy to procedury dovolí," dodala Jourová.

Bačiak to nepokládal za důležité

Podle médií bývalý pilot Bačiak pracoval jako politruk a v 70. letech byl evidován v seznamu Archivu bezpečnostních složek jako důvěrník u vojenské kontrarozvědky. Pracoval i ve funkci zástupce velitele pro věci politické. V životopise, který Bačiak poskytl hnutí ANO, však tyto údaje zamlčel, protože je prý nepokládal za důležité.

Bačiak popírá i vlastnictví titulu RSDr. Na webových stránkách obchodního rejstříku jsou však autorizované dokumenty firmy HB Gran, s. r. o., kde u jeho jména podle médií titul RSDr. figuruje. "Pokud bychom to věděli, zcela jistě by na kandidátce nebyl," uvedla už dříve Jourová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…