Porošenko před několika dny v televizním rozhovoru uvedl, že jednání o prodeji čokoládovny Rošen intenzivně pokračují a zatím o ni projevili zájem čtyři vážní zájemci. Rošen patří dle serveru Candyindustry.com 22. příčka mezi obdobnými firmami a zaměstnává 10 000 lidí. Loňské tržby tohoto gigantu činily něco málo přes miliardu dolarů. Největší továrny se nacházejí v ukrajinských městech Kyjev a Vinica. Vedle ruského Lipecku Rošen vyrábí čokoládu i v Litvě a Maďarsku. Poprvé o svém úmyslu Porošenko hovořil již v prosinci. Tehdy uvedl, že podepsal poradenskou smlouvu se společnosti Rothschild Group, která by mu měla s prodejem společnosti pomoci.
Inkriminovaná továrna v Lipecku produkuje dle informací ruského deníku Moskovskij Komsomolec asi 7% cukroví a čokolády, jež se objevují na ruském trhu a zaměstnává 2000 lidí převážně ruského původu. Americký think tank odhaduje, že prodej může vzhledem k politické situaci a rizikům s tím spojeným trvat dlouhou dobu. Samotná továrna v Lipecku má ale údajně značnou hodnotu a před vypuknutím konfliktu na Ukrajině patřila vzhledem k působnosti na rozsáhlém ruském trhu k vlajkovým lodím gigantu Rošen. V posledních letech továrna prošla rozsáhlými rekonstrukcemi, aby odpovídala moderním výrobním normám.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro