Poslanci budou řešit migrační krizi. A možná i údajný únik tajných informací v kauze Čechů zadržovaných v Libanonu

12. 2. 2016 6:11

Poslanci by se dnes měli vrátit k diskusi o migrační krizi. Na poledne je navíc svolána mimořádná schůze, na níž by poslanci měli jednat o údajném úniku informací z Bezpečnostní rady státu. Jde zejména o propuštění pětice Čechů zadržovaných v Libanonu, prý výměnou za Libanonce Alího Fajáda. O Fajádovo vydání žádaly Spojené státy pro podezření z terorismu.

Poslanci budou řešit migrační krizi. A možná i údajný únik tajných informací v kauze Čechů zadržovaných v Libanonu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci si odhlasovali zvýšení platu. Plat poslanců se tak zvýší příští rok o 1700 Kč, což je o tři procenta. ČSSD si svou tedy nakonec prosadila

Kvůli případu čelí tlaku zejména ministr obrany Martin Stropnický (ANO), jenž výměnu připustil. Opoziční TOP 09, která svolání schůze podnítila spolu s poslanci ODS a Úsvitu, kritizuje taky ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO). Pelikán rozhodl o tom, že Česko Fajáda do USA nevydá. Navíc unikla i informace o údajné výši výkupného, které Česko zaplatilo za propuštění dvou dívek unesených už dříve v Pákistánu.

Schůze, byť by mohla být v neveřejném režimu, se možná nakonec vůbec neuskuteční. A to v případě, že Sněmovna neschválí její navrhovaný program, což je pravděpodobný scénář. Prostor pro diskusi by se však navzdory tomu otevřel, byť omezený.

Migraci se Sněmovna věnuje na nynější řádné schůzi po několika měsících. Loni na podzim poslanci odmítli myšlenky na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie. Podpořili také opatření, jež povedou k lepší ochraně vnější hranice unie, navracení lidí bez práva na udělení azylu nebo zásahům proti pašerákům lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 8 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

FOTO Neuvěřitelné. Tato svůdná studentka z Dánska se stala elitním zabijákem islamistů. A nyní promluvila

20:50 FOTO Neuvěřitelné. Tato svůdná studentka z Dánska se stala elitním zabijákem islamistů. A nyní promluvila

Pohledná dánská studentka politologie Joanna Palani bojovala více než rok po boku kurdských jednotek…