Poslanci se asi budou přít o libanonskou kauzu a o opoziční normy

9. 2. 2016 6:40

Poslanci by se dnes mohli věnovat zejména předlohám, které podali opoziční poslanci. Do závěrečného schvalování by měli postoupit vládní novelu, která mimo jiné zřídí nový neveřejný registr zdravotníků a modernizuje další databáze. Řádná schůze dolní komory pokračuje od odpoledne. Hned v úvodu by se mohla protáhnout debata o případných změnách programu.

Poslanci se asi budou přít o libanonskou kauzu a o opoziční normy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti na galerii pro návštěvy v poslanecké sněmovně

Pravicová opozice ohlásila, že bude chtít zařadit bod ohledně pětice Čechů unesených v Libanonu a okolností jejich návratu. Podle dostupných informací se Češi vrátili výměnou za to, že Česká republika nevyhověla žádosti Spojených států o vydání Alího Fajáda a Chálida Marábího podezřelých z terorismu. Spojené státy postup Česka ostře kritizovaly.

Opozičních návrhů zákonů leží v dolní komoře několik desítek, nejstarší jsou z předloňského jara. Sněmovna se k zahájení jejich projednávání dosud nedostala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

22:38 Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

Existují odhady, podle kterých bude už za dvacet let každé druhé dítě v Česku ze zkumavky. Mladý kře…