Poslanci se budou zabývat dětskou skupinou i daňovými zákony

4. 11. 2014 6:28

Sněmovna by dnes měla rozhodnout o návrhu zákona o dětské skupině, který vetoval prezident Miloš Zeman. Na navazující mimořádné schůzi by se poslanci měli zabývat hlavně ekonomickými předlohami. Patří k nim novely zákonů o dani z přidané hodnoty a o spotřebních daních, které míří proti daňovým únikům.

Poslanci se budou zabývat dětskou skupinou i daňovými zákony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve sněmovně se projednával vládní návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2015

O kontroverzní dětské skupině měli poslanci rozhodovat už dvakrát, k hlasování se ale nedostali. Kritici předlohy tvrdí, že ohrozí například lesní školky a další alternativní zařízení pro děti. Vládní koalice se po prvotním váhání lidovců minulý týden dohodla na tom, že její poslanci prezidentovo veto přehlasují a připraví se rychle novela.

Na mimořádné schůzi projednají změny ve státním rozpočtu

Na mimořádné schůzi by měli poslanci projednat šestici předloh nejprve ve druhém čtení. Vedle novel zákonů o DPH a spotřebních daní by měla Sněmovna poslat do závěrečného schvalování například změnu příjmů a výdajů letošního státního rozpočtu a dvě novely rozpočtových pravidel.

Na programu další mimořádné schůze je změna ve výměně průkazů postiženým lidem. Stát by měnil průkazky vydané do konce letošního roku automaticky bez posudku lékařů a bez správního řízení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…