Poslanci se sejdou z podnětu části opozice kvůli vybírání mýtného

28. 1. 2016 7:09

Poslanci se dnes sejdou kvůli mýtnému systému. Mimořádnou schůzi podnítily opoziční kluby ODS a TOP 09 a Starostů, které vyčítají vládě nečinnost ohledně soutěže na nového provozovatele vybírání mýta. V případě, že sněmovna neschválí její program, se však mimořádná schůze neuskuteční. I tak se ale otevře prostor pro debatu, byť omezený. Potom by měla pokračovat řádná schůze, na jejímž programu jsou pravidelné interpelace na členy vlády.

Poslanci se sejdou z podnětu části opozice kvůli vybírání mýtného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti na galerii pro návštěvy v poslanecké sněmovně

Desetiletá smlouva s dosavadním provozovatelem společností Kapsch skončí s letoškem. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) navrhne vládě pokračování dohody i po konci letošního roku. Zároveň ale nevyloučil další jednání s provozovatelem mýtného systému na Slovensku, firmou SkyToll, jež projevila o výběr v Česku zájem.

Soutěž na desetiletý výběr mýta se teprve chystá. V ní by měly mít šanci i společnosti nabízející jinou technologii, než jsou současné mýtné brány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

21:09 Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

Vojenský analytik Martin Koller tentokrát ve své analýze pro ParlamentníListy.cz rozebírá reálnost p…