Poslanec Úsvitu Černoch nekompromisně zúčtoval s Dienstbierem: Proč by si měl nafackovat a rezignovat?

8. 1. 2016 14:41

Šéf poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch považuje slova ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera za směšná. Zástupce sociální demokracie totiž uvedl, že propírané sexuální obtěžování v Německu nemá souvislost s migrační vlnou.

Poslanec Úsvitu Černoch nekompromisně zúčtoval s Dienstbierem: Proč by si měl nafackovat a rezignovat?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Černoch v redakci Parlamentních Listů

„Pan Dienstbier je asi jediný, kdo v mediích uvedl, že sexuální obtěžování nemá souvislost s migrační vlnou, přestože jsou média plná článků, že je páchali syrští žadatelé o azyl. I německý prestižní Die Welt uvedl, že většina sexuálních útočníků byli syrští uprchlíci!!! Pokud takto funguje ministr pro lidská práva, měl by si okamžitě nafackovat a rezignovat nebo být odvolán! Je to nepřípustné bagatelizování obrovského sexuálního ponížení, kterému čelily zoufalé ženy, kolem kterých byla hradba útočících migrantů! Ty ženy byly vystaveny urážkám, ponížení a člověk, který má chránit lidská práva, je svým vyjádřením ještě více ponížil," vzkázal skrze ParlamentníListy.cz zástupce Úsvitu.

Nejen Dienstbier sklízí silnou kritiku za bagatelizaci nově medializovaného problému, který vypukl v Německu na sklonku roku. Na sto žen tam potvrdilo, že byly sexuálně ohrožovány řadou migrantů. K Dienstbierovi se přidal například politolog Lukáš Jelínek, když řekl, že kauza „silvestrovské útoky imigrantů“ byla inscenovaná a zaplacená.

Oba uvedené názory se však ukázaly jako mylné. Německé ministerstvo vnitra totiž oznámilo, že se podařilo identifikovat 31 útočníků ze silvestrovské noci. Celkem 18 z nich žádá v Německu v současnosti o azyl. Útoky však neproběhly jenom v Německu, podobná napadení hlásí i Finsko, Švýcarsko a Rakousko.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

20:42 Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ješ…