Poslanec Úsvitu Černoch nekompromisně zúčtoval s Dienstbierem: Proč by si měl nafackovat a rezignovat?

8. 1. 2016 14:41

Šéf poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch považuje slova ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera za směšná. Zástupce sociální demokracie totiž uvedl, že propírané sexuální obtěžování v Německu nemá souvislost s migrační vlnou.

Poslanec Úsvitu Černoch nekompromisně zúčtoval s Dienstbierem: Proč by si měl nafackovat a rezignovat?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Černoch v redakci Parlamentních Listů

„Pan Dienstbier je asi jediný, kdo v mediích uvedl, že sexuální obtěžování nemá souvislost s migrační vlnou, přestože jsou média plná článků, že je páchali syrští žadatelé o azyl. I německý prestižní Die Welt uvedl, že většina sexuálních útočníků byli syrští uprchlíci!!! Pokud takto funguje ministr pro lidská práva, měl by si okamžitě nafackovat a rezignovat nebo být odvolán! Je to nepřípustné bagatelizování obrovského sexuálního ponížení, kterému čelily zoufalé ženy, kolem kterých byla hradba útočících migrantů! Ty ženy byly vystaveny urážkám, ponížení a člověk, který má chránit lidská práva, je svým vyjádřením ještě více ponížil," vzkázal skrze ParlamentníListy.cz zástupce Úsvitu.

Mgr. Jiří Dienstbier, ml.

  • ČSSD
  • Senátor za ČSSD
  • ministr pro lidská práva

Nejen Dienstbier sklízí silnou kritiku za bagatelizaci nově medializovaného problému, který vypukl v Německu na sklonku roku. Na sto žen tam potvrdilo, že byly sexuálně ohrožovány řadou migrantů. K Dienstbierovi se přidal například politolog Lukáš Jelínek, když řekl, že kauza „silvestrovské útoky imigrantů“ byla inscenovaná a zaplacená.

Oba uvedené názory se však ukázaly jako mylné. Německé ministerstvo vnitra totiž oznámilo, že se podařilo identifikovat 31 útočníků ze silvestrovské noci. Celkem 18 z nich žádá v Německu v současnosti o azyl. Útoky však neproběhly jenom v Německu, podobná napadení hlásí i Finsko, Švýcarsko a Rakousko.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 56 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

13:26 VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

V pátek odpoledne do Prahy přijel v rámci každoročního cvičení jednotek NATO Saber Strike konvoj ame…