Pospíšil rozhodl: Žalobci z kauzy MUS zatím zůstanou ve funkcích

21. 1. 2012 16:37

Čtyři žalobci, kteří se týkají průtahů v kauze Mostecké uhelné, zůstanou během kárného řízení ve svých funkcích. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se tak řídil návrhem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Pospíšil rozhodl: Žalobci z kauzy MUS zatím zůstanou ve funkcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

"Nejvyšší státní zástupce panu ministrovi nedoporučil využít vedle kárné žaloby další personální opatření. V uvedené věci se sice jedná o závažné porušení pravomocí, nicméně se jedná o jeden konkrétní případ," uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí zastupitelství Helena Markusová.

Čtyři žalobci, kteří jsou spojováni s průtahy v kauze Mostecké uhelné, tak během kárného řízení zůstanou ve svých funkcích. Konkrétně jde o bývalého pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu, Libora Grygárka, Marcelu Kratochvílovou a Ladislava Letka.

"Ministr Pospíšil tento názor respektuje a nebude tedy činit další kroky," potvrdila tajemnice Veronika Ludvíková, že se Jiří Pospíšil bude řídit názorem Pavla Zemana.

Pospíšil podal kárné žaloby na zmíněné žalobce kvůli vyřizování žádostí švýcarské justice o právní pomoc v kauze MUS. "V předmětné věci se necítíme vinni jakýmkoliv pochybením,"  napsali společně Rampula, Grygárek a Letko. Podle nich by měl Pospíšil přezkoumat odpovědnost i dalších státních zástupců, kterých se kauza MUS týkala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…