Potomek carského důstojníka, dnes velký kapitalista. Zná se s Putinem, prý začínal s Babišem

18. 1. 2016 14:28

Server HlídacíPes.org se věnuje potomkovi carského důstojníka Alexeji Beljajevovi. Ten je přítelem slovenského premiéra Roberta Fica, zná se s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem, začínal podnikat s českým ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a následně ovládl strojírenství na Slovensku. Nyní je známý jako spojka střední Evropy s Ruskem, nevyhýbají se mu však ani podezření z napojení na podsvětí.

Potomek carského důstojníka, dnes velký kapitalista. Zná se s Putinem, prý začínal s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Alexej Beljajev, který se narodil v roce 1956, disponuje podle odhadů majetkem ve výši více než 200 milionů eur. Počátky jeho byznysu sahají ještě do éry socialismu. Byl jedním z manažerů státní firmy Petrimex. V roce 1990 se Beljajev stal předsedou představenstva akciovky Contix. O rok později se však vydal cestou budování vlastního impéria na Slovensku. Následně získal strojírny ZTS Sabinov, slévárny v Hronci, od roku 2000 byl také v orgánech rakousko-slovenské akciovky Express Slovakia. 

„Absolutně nejvýznamnějším okamžikem byznysové kariéry Alexeja Beljajeva je ovšem ovládnutí popradské železniční a strojírenské společnosti Tatravagónka. Nešlo o lehké sousto. Firmu ovládaly postavy spojované s podsvětím. Tělo jednoho z bývalých spolumajitelů Tatravagónky, uznávaného podnikatele a státního úředníka blízkého Vladimíru Mečiarovi – Vladimíra Bachledy – bylo objeveno v horských lesích nedaleko obce Bystrá na středním Slovensku až v loni,“ píše server. 

Kromě Tatravagónky však Beljajev koupil i firmy kolem trebišovské Vagónky či obsadil i Železniční opravny a strojírny Zvolen. Vloni se Bejlvajev dokonce stal prezidentem Svazu strojírenského průmyslu. 

Beljajev býval spojován i s politikou. Patřil mimo jiné mezi štědré podporovatele HZDS Vladimíra Mečiara. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

8:08 Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připr…