Praha vyplatí dopravnímu podniku skoro 400 milionů. Ten za ně opraví záchodky

27. 2. 2014 16:10

Zastupitelé hlavního města schválili vyplacení 378 milionů korun dopravnímu podniku. Jde o doplatek kompenzací za ztrátovou dopravu za roky 2012 a 2013. Peníze chce dopravní podnik využít na opravu stanic metra, vybudování bezbariérové zastávky v Lazarské ulici nebo výměnu eskalátorů v metru. Termíny, kdy budou jednotlivé kroky uskutečněny, zatím nejsou určeny.

Praha vyplatí dopravnímu podniku skoro 400 milionů. Ten za ně opraví záchodky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy

Rekonstrukce tramvajové trati v Lazarské a Vodičkově ulici vyjde zhruba na 52 milionů. Za dalších 30 milionů korun chce podnik modernizovat veřejné záchody. Celkem 103 milionů korun chce dopravce investovat do výměny eskalátorů. Letos budou vyměněny pohyblivé schody ve stanicích metra Karlovo náměstí, Smíchovské nádraží a Náměstí Republiky.

Termíny nejsou známy

Modernizovány by měly být rovněž samotné stanice metra, a to za 136 milionů korun. Týká se to stanic metra C Chodov a Opatov, u trasy A Muzeum a Skalka a na trase B Jinonice a Invalidovna.

Termíny oprav ještě nejsou jasné. Pražský dopravní podnik musí například ve výběrových řízeních vybrat firmy, které úpravy provedou, nebo nechat k některým opravám vypracovat projektové plány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…