Prahou má dnes projet motorkářská jízda ruského klubu Noční vlci

7. 5. 2016 6:40

Centrem Prahy má dnes projet dvouhodinová motorkářská jízda, kterou pro ruský motocyklový klub Noční vlci pořádá spolek Red Eyed Crüe. Do Prahy dorazí z Vídně. Dvakrát po poledni projedou i Václavským náměstím, kde se proti motorkářské jízdě chystají protestovat aktivisté ze skupin Kaputin a East European Information Centre. Motorkáři mají v plánu od 14:00 pietní akci na Olšanech. Policie se na jejich povolenou akci připravuje.

Prahou má dnes projet motorkářská jízda ruského klubu Noční vlci
Foto: David Daniel
Popisek: Banda ruských motorkářů Noční vlci přijeli do Brna uctít padlé rudoarmějce

Noční vlci, kteří jsou blízcí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, chtějí stejně jako loni průjezdem Evropou oslavit konec druhé světové války. Jejich členové jsou kritizováni za nacionalismus, jejich představitel Alexandr Zaldostanov byl po ruském zabrání ukrajinského Krymu zařazen na sankční listinu Evropské unie.

Podle tiskového oddělení pražského magistrátu se projížďka Prahou uskuteční se mezi 13:00 a 18:00. Trasa povede z Brněnské po magistrále na Václavské náměstí, odkud motorkáři odjedou na náměstí Míru. Poté zamíří na Olšanské hřbitovy. Zastavit se také chtějí u Vítkova.

Skupina motorkářů již uctila památku obětí druhé světové války v úterý v Brně. Při té příležitosti se s nimi setkal jihomoravský hejtman Michal Hašek. Za společnou fotografii byl dalšími českými politiky kritizován. Noční vlci v uplynulých dnech navštívili také bývalý nacistický vyhlazovací tábor v polské Osvětimi. Několika motorkářům ale polské úřady zakázaly o víkendu vstup do Polska. Poté skupina zamířila na Slovensko a do Rakouska. Po návštěvě Prahy bude jejich cesta pokračovat do Berlína.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš chce všechny rozmáznout novými volbami. S Okamurou nechce, nicméně je tu průzkum, který věc možná mění

7:10 Babiš chce všechny rozmáznout novými volbami. S Okamurou nechce, nicméně je tu průzkum, který věc možná mění

Předčasné volby. Strašák, který stále visí ve vzduchu. Alespoň o tom píší v dnešní MF Dnes. Šéf hnut…