Prasečí hlavy je zastaví. Maďarský politik šokoval svým návrhem

22.08.2016 7:02

V loňském roce zažádalo o azyl v Maďarsku více než 177 tisíc lidí. Uspělo však jen 146 z nich. Zemi však nadále obchází strach z uprchlíků a někteří politici nabízejí opravdu zvláštní řešení této krize – europoslanec György Schöpflin navrhl na ploty na hranicích země napíchat prasečí hlavy, což by byl jasný vzkaz pro muslimské migranty. Zprávu přinesl server britského deníku The Independent.

Prasečí hlavy je zastaví. Maďarský politik šokoval svým návrhem
Foto: pixabay.com
Popisek: Plot, ilustrační foto

Anketa

Miroslav Kalousek navrhl přestěhovat prezidenta republiky z Hradu do pražské Invalidovny. Souhlasíte?

5%
95%
hlasovalo: 4996 lidí

Jedna věc je lidem ukazovat, že Evropa není ráj a pečení holubi zde nelétají do úst. Takováto podobenství však nemusejí podle maďarského europoslance Györgyho Schöpflina stačit. „Prasečí hlavy odradí účinněji,“ napsal europoslanec za Evropskou stranu lidovou na sociální síti Twitter. Stalo se tak v době, kdy byla žádost o azyl schválena jen 146 lidem z více než 177 tisíc běženců, kteří o azyl požádali.

Celý text najdete zde.

Evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch Andrew Stroehlein taktéž na sociální síti Twitter odvětil, že jde o nechutné vyjádření, které by z úst člena Evropského parlamentu nečekal. „Vaše slova jsou nechutná. Čekal bych je z úst nějakého anonymního neonacistického trolla, ale vy jste člen Evropského parlamentu. Chovejte se podle toho,“ žádal Stroehlein.

Europoslanec odvětil, že se nemíní omlouvat, protože se mu zdá, že právě kritika, která se mu snáší na hlavu, začíná připomínat projevy nenávisti.

Především státy západní Evropy v minulosti kritizovaly maďarskou vládu za příliš tvrdou politiku vůči uprchlíkům, ale maďarský premiér Viktor Orbán dal najevo, že nehodlá změnit politický kurz, jelikož usiluje o záchranu Evropy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová slíbila šetřit. Ale poslanci prolétali miliony. Na „setkání s výbory“

16:57 Pekarová slíbila šetřit. Ale poslanci prolétali miliony. Na „setkání s výbory“

Japonsko a Singapur, Korea, Mexiko a Paraguay. To byly nejnákladnější cesty výborů Poslanecké sněmov…