Přátelství Turecka s Ukrajinou. Pro začátek dorazí do Kyjeva zásilka zbraní

11. 2. 2016 18:40

Podle webu Ukraine Today se Turecko možná rozhodne zásobovat Ukrajinu vojenským vybavením. V rozhovoru pro RBC-Ukraine to uvedl poslanec Mustafa Džemilev, který řekl, že osobně předal ukrajinskému ministrovi obrany dopis, ve kterém jasně stojí, že Turecko je ochotné poskytnout Ukrajině blíže nespecifikovanou podporu.

Přátelství Turecka s Ukrajinou. Pro začátek dorazí do Kyjeva zásilka zbraní
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ukrajina

Turecká vláda je podle nejnovějších informací ukrajinských představitelů ochotná zásobovat Ukrajinu vojenským vybavením, alespoň to tvrdí ukrajinský poslanec Mustafa Džemilev.

„Upřímně, před třemi dny jsem osobně doručil dopis z tureckého ministerstva obrany ukrajinskému ministrovi obrany, ve kterém stojí, že Turecko je ochotné zvážit dodávky nezbytného vybavení, ačkoliv v něm není blíže určeno o jaké vybavení se jedná. Očekává se, že vojenská delegace Turecka v nejbližších dnech dorazí na Ukrajinu,“ řekl Džemilev.

Dodal, že co se týče dodávek zbraní vyrobených v Turecku, nemusí se země ohlížet na rozhodnutí Severoatlantické aliance.

Celý text zde

„Aliance by měla schválit dodávky zbraní, které se nacházejí ve členských zemích NATO. Přesto však, co se týká zbraní vyrobených přímo Turecku, záleží na rozhodnutí samotné země, zda je bude dodávat či nikoliv,“ dodal.

K tomu nedávno ministr pro zahraniční věci Pavlo Klimkin uvedl, že chce zahájit jednání o ukončení okupace Krymu. Jednat by se mělo v novém formátu „Ženeva Plus“ a za účasti Turecka a mezinárodních organizací.

Očekává se, že Ukrajina nastolí otázku ohledně ukončení ruské okupace Krymu během jednání Normandské čtyřky, tedy Francie, Ukrajiny, Ruska a Německa, která by měla zanedlouho začít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 54 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Otevřete si víno a pokojně čekejte na smrt. Živí budou závidět mrtvým. Martin Koller popsal, kam až nás mohou zavést plány ministra Stropnického

17:56 Otevřete si víno a pokojně čekejte na smrt. Živí budou závidět mrtvým. Martin Koller popsal, kam až nás mohou zavést plány ministra Stropnického

Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz představil vizi, jak by také mohl skončit ve…