Pravice zase dostala na budku. Nový průzkum zahrnuje hrob ODS další hlínou

15. 8. 2013 13:21

Krize bývalé Nečasovy vlády má stále dozvuk u potenciálních voličů. Kdyby se totiž nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, ODS by získala jen 7,8 procent. Ukázal to nejnovější průzkum společnosti SANEP. Na celé čáře by zvítězili sociální demokraté s 27,9 procenty. Druhou nejsilnější stranou by se stala KSČM se 16,7 procenty. Do sněmovny by se probojovali i zemanovci se 7,2 procenty a TOP 09 (13,1 %).

Pravice zase dostala na budku. Nový průzkum zahrnuje hrob ODS další hlínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební účast je podle odhadů vysoká

Pokud by se dnes konaly volby do Poslanecké sněmovny, tak by na celé čáře zvítězili sociální demokraté. ČSSD by totiž podle nejnovějšího průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP získala 27,9 procenta. Na druhé příčce by skončila KSČM se 16,7 procenty a třetí TOP 09/STAN. "Topkařům" by vhodilo hlas do volení urny 13,1 procent voličů. Výsledek ODS v podobě 7,8 % preferencí je pro někdejší nejsilnější stranu v zemi sestupem o 0,2 procentního bodu oproti červencovému průzkumu SANEPu.

Celý průzkum ZDE.

Bývalá vládní strana LIDEM by se do sněmovny vůbec neprobojovala. Volilo by ji totiž jen 0,1 procent voličů. Do sněmovny by se ale naopak dostala SPOZ se 7,2 procenty.

Vládní krize, kterou rozpoutala policejní razie na Úřadu vlády a aféra šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové, tak stále oslabuje pravicové vládní strany. Naopak komunisté „stojí“ na téměř shodných číslech - červnový průzkum SANEP jim totiž přisoudil 17,3 %, tedy oproti dnešku by „rudí“ ztratili jen 0,6 procent.

Ovšem i další čísla jsou zajímavá. Do dolní parlamentní komory by se dostali i lidovci. KDU – ČSL má totiž podporu 6,4 % voličů. Naopak Věci veřejné by získaly pouhých 0,3 procenta. A jak si na tom stojí další strany?

Strana zelených má voličskou podporu 2,8 %, LEV 21 2,0 %, Piráti 2,4 %, Babišovo Ano 2011 2,6 %, Suverenita 3,2 % a Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury by získal 2,7 procenta hlasů.

K volebním urnám by dorazilo 55,2 % voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaboranti, uhodil Feri na všechny, kteří podpoří Vondráčka. Starosta Rakušan vyprávěl, jak pohrdavě se ANO chová k jejich šesti poslancům

12:21 Kolaboranti, uhodil Feri na všechny, kteří podpoří Vondráčka. Starosta Rakušan vyprávěl, jak pohrdavě se ANO chová k jejich šesti poslancům

V nedělní Partii FTV Prima se setkali poslanec Dominik Feri (TOP 09) a místopředseda hnutí Starostov…