Pražská kavárna a venkovská hospoda. Mirek Topolánek prozradil, jakou má prý výhodu oproti Zemanovi

13.12.2017 20:16 | Zprávy

Prezidentský kandidát Mirek Topolánek poskytl rozhovor Českému rozhlasu. Prozradil v něm mimo jiné, že má oproti současnému prezidentovi Miloši Zemanovi minimálně jednu výhodu. Dokáže prý spojovat tzv. pražskou kavárnu a českou vesnici. Došlo i na Evropskou unii. Topolánek zdůraznil, že se staví proti odchodu České republiky z EU.

Pražská kavárna a venkovská hospoda. Mirek Topolánek prozradil, jakou má prý výhodu oproti Zemanovi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Mirek Topolánek na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

„Prezident má v neformální poloze celou řadu možností, jak politickou scénu i veřejnost ovlivňovat – a to nastolováním témat, která přináší. Nemá jenom kompetence dané výlučně nebo kontrasignovaně, ale měl by přinášet témata, která trápí české občany. A zadruhé by se měl účastnit debat o daných tématech. A to by měla být má výhoda, když to řeknu velmi lidově, jsem schopen integrovat takzvanou pražskou kavárnu a českou a moravskou venkovskou hospodu. Protože jsem schopen s těmi lidmi mluvit a protože příkopy, které jsou mezi lidmi vykopány různými sociálními skupinami, jsou daleko hlubší než v době, kdy jsem politiku dělal aktivně,“ uvedl Topolánek.

V době, kdy ODS vyhrála volby, to jest v roce 2006, se Topolánkovi jako předsedovi strany dařilo integrovat českou politickou scénu a věří, že bude téhož schopen i u české veřejnosti. Pokud by došlo na hlasování o vystoupení České republiky z EU v referendu, Topolánek by se postavil proti našemu odchodu z Unie. Musíme si prý uvědomit, že ležíme v srdci Evropy a nemá smysl se takto izolovat. Nemluvě o tom, že on sám není příliš velkým příznivcem referend.

„Nejsem příznivcem našeho vystoupení z EU přes všechna negativa, která nám to přináší, a přestože náklady na naše členství jsou možná vyšší než výnosy. Ten hlavní důvod je, že nejsme země, která žije obklopena oceánem a mořem jako Velká Británie – my jsme země uprostřed Evropy. To ukotvení jsme v historii vždy potřebovali. A když jsme ho neměli, tak jsme většinou samostatnost ztratili,“ varoval Topolánek.    

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…