Pražské ANO a ČSSD chtějí pokračovat v koaliční spolupráci

2. 11. 2015 22:17

Pražské ANO a ČSSD chtějí pokračovat v koaliční spolupráci. Jejich zástupci se na tom dnes shodli. Sestavili priority, mimo jiné schválení rozpočtu na příští rok, analýzu městského majetku a nový systém rozdělování peněz městským částem. ČTK to řekli radní Radek Lacko (ANO) a náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Pražské ANO a ČSSD chtějí pokračovat v koaliční spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitelé hlavního města Prahy

Nadále budou hledat partnera, se kterým by získali v zastupitelstvu většinu. Jednat chtějí jak s Trojkoalicí, tak s dalšími stranami. Které z opozičních uskupení by přicházelo v úvahu, se podle Lacka zatím neřešilo.

Koaliční krizi odstartovalo odvolání čtyř radních. Od té doby se scházely vyjednávací týmy ANO, ČSSD a Trojkoalice, které se měly pokusit rozhádanou koalici smířit. Poslední páteční jednání skončilo odchodem Trojkoalice. U jednacího stolu nechtějí být bez účasti primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Primátorka je podle oficiálního prohlášení nemocná. Spekuluje se ale o tom, že ji chce nejednotný zastupitelský klub ANO odstavit od moci. To ovšem Lacko odmítá. "Dnešním usnesením deklarujeme jednotu," uvedl. Primátorka se ale ani tentokrát jednání neúčastnila. Její nemoc prý trvá.

V zastupitelstvu je osm zastupitelských klubů. Možností, jak sestavit vládu, je tak řada - od té, že se udrží současná koalice, která projde pouze personální obměnou, až k možnosti, že bude domluvena nová koalice s některou z opozičních stran. Případně si může koalice vyjednat tichou podporu opozice pro menšinovou vládu.

V pětašedesátičlenném zastupitelstvu má hnutí ANO od podzimních voleb 17 mandátů, 12 klub TOP 09 a nezávislých. Po osmi je zastupitelů Trojkoalice, ODS a ČSSD. V zastupitelstvu jsou dále čtyři Piráti, čtyři komunisté a čtyři nezávislí. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice dosud měla na pražské radnici většinu jediného hlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…