Pražští radní projednají vytvoření protikorupční strategie města

14. 2. 2017 6:34

Pražští radní dnes projednají vytvoření protikorupční strategie města na roky 2017 až 2019. Má garantovat dostupnost, transparentnost a kontrolovatelnost veřejné správy. Jednat by měli radní také o vytvoření mapy deficitu v infrastruktuře. Na programu jednání je i rozdělení účelových dotací v oblasti kultury ve výši téměř deset milionů korun.

Pražští radní projednají vytvoření protikorupční strategie města
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Protikorupční strategie se má zaměřovat na postupy a opatření uvnitř organizační struktury města a vztahuje se na všechny zaměstnance města. Součástí je také vytvoření systému pravidelného vyhodnocování jednotlivých přijatých opatření.

Praha si nechá vypracovat mapu takzvaných infrastrukturálních deficitů. Dokument má sloužit při přípravě územně plánovacích dokumentů a zabránit vzniku chybějící infrastruktury v daném území. Mapu vypracuje ještě letos Institut plánování a rozvoje.

Radní by dnes měli rovněž schválit rozdělení dotací v oblasti kultury. Peníze by měly jít na pořádání kulturních akcí včetně Ceny Praha fotografická nebo Dny evropského filmu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy

16:20 „Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy

REPORTÁŽ „Nikdy jsem nebyl v KSČ, a proto jsem nezastával do roku 1989 žádné vedoucí funkce na svém …